You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cambridge'de Alevilik tartışıldı!

Cambridge'de Alevilik tartışıldı!

Posting Freak
Cambridge'de Alevilik tartışıldı!
İNGİLTERE Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, Cambridge Üniversitesi’nde Alevilik konulu toplantı düzenledi.

Alevilik inancı, Alevilik ve üniversiteler ile üniversiteler arasında Alevi ilişkilerinin konu alındığı toplantı sonunda bağlama eşliğinde deyişler okundu, semah dönüldü. İngiltere Alevi Kültür Merkezi (İAKM) ve Cemevi gençlik kolları tarafından düzenlenen toplantı, bağlama sanatçıları Melek ve Ali Tezcan kardeşlerin seslendirdiği türkülerle devam etti.

Öğretim üyesi Semih Savaşal ve İAKM ve Cemevi Başkanı İsrafil Erbil’in sunumları ile katıldığı toplantıda ’Alevilik nedir?’ sorusu tartışılırken konuşmalar Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirildi. Sunumlardan sonra toplantı, Nefes müzik grubu ve sanatçı Hüseyin Kaplan’ın söyledikleri deyişler ve dönülen semahların ardından sona erdi. Toplantı sonunda Alevi gençler katılımcılara ’Alevizm’ adlı kitapçık dağıttı.

15.05.2012
Kaynak: gazetevatan.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.