You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Bunlar sulu şakalar"

"Bunlar sulu şakalar"

Posting Freak
"Bunlar sulu şakalar"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk'a hareket etmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Taraf gazetesinde yayınlanan belgeyle ilgili Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın dün yaptığı açıklamayla ilgili şunları söyledi:

"Askeri savcının vermiş olduğu karar noktasında bundan sonraki süreç sivil yargının ele alacağı noktasındadır. Olay çünkü bir siyasi partiyi hedef alan bir metinden oluşuyor. Tabi burada hükümet olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Türkiye'de bir siyasi parti olarak suç duyurusunu yaptık. Savcı, bizler ve inanıyorum ki TSK da gerekli çalışmaları yapacak. TSK'da bu tür organizasyonlar var mı bu da çok önemli.
Muhalefet de bildiklerini, gördüklerini gerekli yerlkere bildirmeli. Onlara da görev düşüyor. Bunun mücadelesini hep birlikte vereceğiz. İktidar partisi olarak biz mücadelemizi sürsdürüyoruz. Demokrasi karşıtı ne olursa olsun, menşei nereye varırsa varsın biz bununla mücadele edeceğiz. TSK içinde ne gibi çalışmalar yapılması gerektiğini başta Genelkurmay Başkanı olmak üzere biliyorlar. Bu çalışmaları yaptıklarına inanıyorum."

Türkiye'yi günlerdir çeşitli tarışmalara yol açan "İrtica ile mücadele eylem planı" belgesinin ardında planlandığı öne sürülen AKP'yi kapatma planı hakkındaki sorulara, "Anayasa hakkındaki düşüncelerimi daha önce söyledim. Benim ana başlıklarıyla sunduğum öneriye muhalefet partilerinden red geldi. Ya da iktidar olduğumuzda anayasa planlarımızı açıklaayacağız. Şu anda da bu fikir ayrılıkları olduğuiçin ortak bir çalışma ortamına giremiyoruz" yanıtını verdi.Baykal'a sert çıkış

Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Deniz Baykal'ın 12 Eylül darbecilerinin yargılanması konusuna ilişkin "Atacağımız her adımda samimiyet olmalıdır. Bu samimi yaklaşım tarzını bizim sadece mikrofonlar uzatıldığı aman verilen cevaplarla değil, bunu ciddi olarak yapmamız gerekir. AKP bu tür sulu şakalara gelmez" dedi.Genelkurmay görüşmesi iptal

Başbakan Erdoğan yaptığı açıklamada, her perşembe biraraya geldiği Genelkurmay Başbanı İlker Başbuğ ile bu hafta kendisinin yurt dışında olacağı için görüşemeyeceklerini belirtti.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.