You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bu sÖzler beyaz'i kurban eder!

Bu sÖzler beyaz'i kurban eder!

Posting Freak
Bu sÖzler beyaz'i kurban eder!
Zekeriya Beyaz kurban bayramı öncesi yine tartışma yaratacak sözler sarf etti. Diyanet çıldırdı. Beyaz Hoca bakın ne dedi?


[Resim: 149511nd7.jpg]

Zekeriya Beyaz tartışılacak önerilerine bir yenisini daha ekledi: "Kurban kesmek yerine ihtiyaç sahiplerine sadaka vermek de yeterlidir. Bunun et ya da para olması önemli değildir" dedi. Diyanet Başkanlığı'nın karşı çıktığı bu sözler Teke Tek'te tartışıldı...

Fatih Altaylı'nın sunduğu programın konukları İlahiyatçı Zekeriay Beyaz ve Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Saim Yeprem'di..

SANDALYE İLE NAMAZ KILINSIN

Zekeriya Beyaz artık zamanın değiştiğini söyleyerek sözlerine başladı ve programın başında ikinci bir tartışma konusu daha ortaya attı: Camilere sandalye konulmalı...

Bunu da şöyle açıkladı: "Peygamber zamanında herkes zayıftı. Herkes rahatça rukuya secdeye eğiliyordu. Şimdi şişmanlık arttı. İnsanlar namaz kılarken zorlanıyor o yüzden camilere sandalye koymak gerek" dedi.


Prof. Dr. Saim Yeprem camilere sandalye konusunda Beyaz'a hak verdi ve zaten Türkiye'deki tüm camilere sandalye konduğunu söyledi. "Ben de menüsküs yüzünden eğilerek namaz kılamıyorum" dedi.

KURBAN KESMEYİN SADAKA VERİN

Kurbanla ilgili sözlerini ise şöyle açıklama getirdi: "Kurbanı usülüne uygun kesme şartlarına uygun olanlar kessin. İçi kaldırmayanlar, vejeteryanlar ya da uygun olmayanlar bedelini sadaka olarak versinler... Mesela Mehmetçik Vakfı'na..."

HAC KURBANLARI TÜRKİYE'DE KESİLSİN

Beyaz Hoca Hac'ca gidenlerin kurbanlarını orada kesmemeleri gerektiğini de sözlerine ekledi. "Hac'da tepede güneş... Bir günde 1 milyon-2 milyon insan kurban kesiyor. Bir saat sonra leş oluyor. Ne oldu sevap işlediniz? Hayır günah işlediniz. Fakir fukaranın rızkını leş ettiniz. Diyorlar ki fakir ülkelere gönderelim. Güzel... Ama o kadar kurbanı bir günde nasıl kokutmadan göndereceksiniz? Vekalet versinler Hac'daki kurbanları Türkiye'de yakınları kessin..."
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.