You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bolu’da termal keyfi ve damak tadi

Bolu’da termal keyfi ve damak tadi

Posting Freak
Bolu’da termal keyfi ve damak tadi
Padişah mutfaklarına dayanan Mutfak kültürü ile de ünlü Mengen, dünyaca bilinen aşçılar yetiştirmiş olup aşçılık sanatı ata mesleği olmuş bu ilçemizde.

Bu yöre’nin belli başlı yemekleri arasında, Ovmaç Çorba, Kızılcık Tarhana Çorbası, Yoğurtlu Bakla Çorbası, Kedi Batmaz, Mengen Kuzu, Bakla Çullaması, Kaldırık Dolması,Paşa Pilavı, Palize, Karavul Şerbeti ve Kara Kabak Tatlısı’nı sıralayabiliriz.

Seyahatiniz süresincede tadacağınız lezzetler; Islama Köfte, artık unutulmuş olan Yumurtalı Piyaz, Kişli Cevizli Erişte, Piliç Kavurma Şıra

GezginDamaklar’ın bu seyahatinde,Pişmaniye atölyelerinden birine uğrayarak son derece ilginç imalatı izleyecek ve alışveriş de yapabileceksiniz.
Tur’un ikinci gününde termal suların keyfini çıkarmak için serbestsiniz.

Son gün gelip çattığında Aladağlar Gölcük Gölü’nde yöresel yemeklerin keyfine vararak yemyeşil çevrede doğa yürüyüşü yapabileceksiniz.

Yemek sonrası bir başka doğa cenneti olan Abant’a uğrayıp Göl kenarında çayınızı yudumlamanın zamanı’ Ardından yöresel ürünler satılan köy pazarında alışveriş molanız var.


GEZGİNDAMAKLAR İLE
BOLU’DA TERMAL KEYFİ VE DAMAK TADI
15-17 OCAK 2016, 3 GÜN, 2 GECE
Sadece 20 gezginin katılabileceği,sıradışı menülerle kahvaltı ve yemeklerin de dahil olduğu bu paket programın ücreti: 850TL’den itibaren
Detaylı bilgi için / Tel : 0216 348 53 90

Cumhuriyet
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.