You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bizim davamız ’İnsanlık davasıdır’

Bizim davamız ’İnsanlık davasıdır’

Administrator
Bizim davamız “İnsanlık davasıdır”
[Resim: 8.jpg]

Allah, her dönemde insanlık adına ışık tutacak, yol gösterecek kerametleri ve ibadetleriyle öncülük yapacak evliyalar gönderir. Dönem dönem gelen bu evliyaların sonuncusu yaşayan tek Alevi Pir’i olan Zöhre Ana’dır.

Pir Zöhre Ana diyor ki : “Bizim davamız “İnsanlık davasıdır”, dinimiz “İnsanlık dinidir”, yolumuz “Muhammed Ali yoludur”, kitabımız “Hakikat Kur’an’ı”, ibadetimiz “Kırklar Cemidir”. Yetmiş iki millete bir nazarla bakar, kimseyi kimseden üstün ya da aşağı görmeyiz. Düşmanımız kindir, dostumuz Sevgi, yârimiz Şahımerdan Ali’dir.

Ehlibeyt; Muhammed Ali neslidir. On iki İmamlar ise Allah’ın varlığındaki imamlığını yapan evliyalardır. Bunlardan ilk İmam Hz. Ali, İmam Ali olarak bilinir. Tüm İmamların Piri Ali’dir. Ayrıca Allah’ın Aslanı olarak bildirilmiştir.

Her gelen ermiş, dervişlerin Mürşit kapısı Hacı Bektaş Veli’dir. Hocaları da bin bir dondan (beden) baş gösteren Şahımerdan Ali’dir. Zöhre Ana’nın açtığı kapı da Mustafa Kemal Atatürk’ün sancağı altında açılan Hacı Bektaş Veli’nin kapısıdır.

Elif’i Kevser tacını giyen ve elif sözünden abı Kevser’den içen, ilim deryasında yüzen, dili kalem kalbi Kur’an olup okuyanlar geçmişte Bektaşi Sultan, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre okumuş bu zamanda Zöhre Ana okuyor, değişen bir şey yok. Öz, söz aynı Necef deryası ,aynı ser çeşme suyu. Ama bugün Zöhre Ana bedeni geçmişte Bektaşi Sultan, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre bedeni. Bedenler ayrıdır, özler sözler birdir.

Tüm gelen ermişlerin, evliyaların kervanı Ali kervanıdır. Bu kervanı kimse durduramaz.”

NE MUTLU EHLİBEYT'İ SEVENE,
NE MUTLU PİR ZÖHRE ANA'NIN YOLUNDAN GİDENE..
Bizim davamız “İnsanlık davasıdır”
[BNe mutlu ki, herşeyin değerini yitirmeye başladığı bu böyle bir dönemde Allah Pirimizi göndermiş, Işığını bir kez daha insanlığa göstermiş, bizlere de keramet saçan Yeşil Elli Evliyamızın yolunda yürümeyi nasip etmiş. Pirimden bir pençe almak nasip olduğu için bana, dünyanın en şanslı inasın hissediyorum kendimi...[/B]
Hem Hak Muhammed Ali yolunun güzelliğini saçan, hem dermansız dertlere derman olan, hem de vatan millet, birlik beraberlik duygusunu insanlara aşılayan, nur içinden nur gelen Pirimiz...Şahı Merdan Ali'nin birbir donundan biri de Onda...
Postuna yüzler sürer ellerinden ayaklarından niyaz ederim.
Ali'siz kapı açılmaz,
Veli'siz keramet olmaz,
Nebisiz posta varılmaz

ZÖHRE ANA
Administrator
Bizim davamız “İnsanlık davasıdır”
Eşiğine yüzüm sürmeyi nasip eden Yüce Pirim,
Kapında yaşattığın sonsuz güzellikler ve kerametler için,
İki cihanda da tek gerçeğin Ehlibeyt yolu ve davası olduğunu öğrettiğin için,
Herkese bir nazarda bakıp insan ayrımı yapmadan birlik ve beraberliği, vatan ve millet sevgisini , Allah Muhammed Ali yolunu ve Atatürk ışığını yaşattığın için sonsuz teşekkürlerimi sunarım..

Işıksın, nursun, sonsuz bir deryasın Pirim..Şu alemde milyarlarca insan içinde seni yaşabilmek,Hak nefesini duyabilmek kullara nasip olcak en büyük şanstır..Şükür yaşatana ve şükür kapısına çağırana..Yüce postuna niyaz eder ellerinizden saygıyla öperim Pirim..

ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Bizim davamız “İnsanlık davasıdır”
[FONT="Tahoma"]Bakmadan gören, çağırmadan duyan, binbir donda baş gösteren, onsekizbin alemin sahibi Şahı Merdan Ali Pirimdir. Şimdi de; Zöhre Ana sıfatında yeryüzünü aydınlatan güneştir. Bir donu aslan, bir donu Şahı Merdan. Kalemi nurdan, dili Zöhre Ana'dır.

Yoluna canım feda olsun. Yolunda yürümek onurdur. Yüce Pirim Zöhre Ana'ma niyazım olsun.
Kurtuluş savaşını yapan
Atatürk'tür senin Atan
Allah'ın aslanı çıkan
O da Ali'dir Zöhre Ana
Son Düzenleme: 15/12/2012, 01:02, Düzenleyen: Şaduman.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.