You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bir Airbus daha okyanusa çakıldı

Bir Airbus daha okyanusa çakıldı

Posting Freak
Bir Airbus daha okyanusa çakıldı
Cumhuriyet
01.07.2009

İÇİNDE 153 KİŞİ VARDI

Bir Airbus daha okyanusa çakıldı

© Yemen havayollarına ait yolcu uçağı Hint Okyanusu’na düştü. Olaydan saatler sonra 14 yaşındaki bir çocuk kurtarıldı.

Dış Haberler Servisi - Yemen’den Komor Adaları’na 153 kişiyle uçmakta olan Yemen havayolu şirketi Yemenia’ya ait Airbus A310 tipi yolcu uçağı dün sabah saatlerinde Hint Okyanusu’nda düştü. Kazadan saatler sonra 14 yaşındaki bir çocuğun kurtarıldığı bildirildi.

Önceki gün TSİ 00.30’da Yemen’in başkenti Sana’dan Komor Adaları’nın başkenti Moroni’ye hareket eden ve içinde 3’ü bebek 142 yolcu ile 11 kişilik mürettebat bulunduran Yemen havayolu şirketi Yemenia’ya ait Airbus A310 tipi yolcu uçağı dün sabah saatlerinde Hint Okyanusu’ndaki Komor Adaları açıklarında düştü.

Uçak Sana’dan kalkmakla birlikte, yolcuların çoğunun Fransa’dan Komor’a gitmek üzere Yemen’e gelen Fransızlar olduğu belirtildi. Kaza, bu ay içerisinde çok sayıda Fransız vatandaşının öldüğü ikinci hava kazası. 1 Haziran’da da Brezilya’nın başkenti Rio de Jenerio’dan Fransa’nın başkenti Paris’e uçmakta olan Fransız havayolları şirketi Air France’a ait Airbus A 330 tipi yolcu uçağı Brezilya yakınlarında düşmüş, uçakta bulunan 228 kişi hayatını kaybetmişti.

Kazanın, kesin olmamakla birlikte kötü hava koşulları nedeniyle meydana gelmiş olabileceği belirtiliyor.

Fransız Ulaştırma Bakanı Dominique Bussereau, Airbus ekiplerinin 2007 yılında yaptıkları incelemede uçakta birkaç teknik aksaklık belirlediklerini ancak uçağın daha sonra Fransa’ya dönmediğini açıkladı.

Bussereau, “Öyle görülüyor ki, uçak yaklaşma manevrası yaptığı sırada düşmüş” dedi.

Komor Adaları İletişim Bakanı Abdührahhim Said Bakar, kazadan sonra 14 yaşındaki bir kızın kurtarıldığını, genç kızın kazadan kurtulan tek kişi olduğunu düşündüğünü söyledi.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.