You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Beynine çay poşeti koydular

Beynine çay poşeti koydular

Posting Freak
Beynine çay poşeti koydular
[FONT=Courier New] ]İngiliz Walter Bast (49), mucizevi bir tedaviyle yeniden sağlığına kavuştu. Doktorlar, geçirdiği felç nedeniyle konuşamayan ve sağ kolunu kullanamayan Walter’ın beynine kök hücre yerleştirmeyi düşündü.
[FONT=Courier New]
[FONT=Courier New] Bunun için içi kök hücre dolu bir çay poşeti hazırlayan ekip, poşeti beyne yerleştirdi. Sağ kolunu yeniden oynatmaya başlayan Walter, 2 hafta sonra konuşmaya başladı.

Walter’ın doktoru Prof. Thomas Brinker, “Amacımız zarar görmüş hücrelerin yeniden işlemesini sağlamaktı ve başarılı olduk. Bu yöntem 5 yıl sonra yaygın hale gelebilir. Böylece binlerce hasta iyileşebilir. Ameliyatın hiçbir yan etkisi yok” dedi.

BU POSETTEN TIP DEVRİMİ ÇIKTI

1) Hastalar zayıflamış kan hücreleri beynin içinde parçalandığında felç geçiriyor. Bunun sonucunda da konuşma ve kollarını kullanabilme yeteneğini yitiriyor.

2) Cerrah, hastanın kafatasında küçük bir boşluk açarak kanayan damarların kanamasını durduruyor. Beynin içinde hiçbir şekilde kan bırakmıyor.

3) İçinde milyonlarca kök hücre bulunan 2 santimetrekare boyutlarındaki çay torbası yerleştiriliyor.

4) Poşetler, beyin hücrelerinin ölmesini ve kendisini yenilemesini sağlayan CM1 adlı bir ilaç üretmeye programlı.

5) İki hafta sonra, çay poşetleri beyinden çıkarılıyor. Hasta konuşma ve kollarını kontrol edebilme yetenegini yeniden kazanıyor.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.