You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

''Benim ismim ölüm listesinde yer aldı''

''Benim ismim ölüm listesinde yer aldı''

Posting Freak
''Benim ismim ölüm listesinde yer aldı''
Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi araştırma görevlisi Ruhi Abat, İlker Çınar'ın ifadesini tamamlayana kadar duruşmalardan bağışık tutulmasını istedi. Mahkeme heyetinin talebi kabul etmesi üzerine Abat, salondan ayrıldı.

Davanın sanığı ve tanığı İlker Çınar, tutuklu sanık eski Malatya Jandarma Alay Komutanı Mehmet Ülger'in ifadelerinde "kendi döneminde misyonerlikle ilgili araştırma, tahkikat yaptırmadım" dediğini ancak Ülger'in çalışmalarında ve hazırladığı raporlarda misyonerlikle ilgili bilgilerin yer aldığının görüldüğünü ileri sürdü. Ülger'in Zirve Yayınevi'yle ilgili herhangi bir çalışma yapmadığını ifade ettiğini, buna karşın misyonerlik faaliyetlerini tehdit unsuru olarak belirlediğinin dosyalarda görüldüğünü savunan Çınar, "Ülger, misyonerleri 'ekoller savaşı' başlığında masa başında savaştırıyordu, Alman ekolü, Amerikan ekolü gibi. Ekoller savaşı masa başında yapılmıştır. Bunu birinin bilmesi mümkün değildi. O nedenle benim ismim ölüm listesinde yer aldı" iddialarında bulundu.
Ülger'in kendisine bir dilekçe yazdırmaya çalıştığını öne süren Çınar, "Gazeteci Adem Yavuz Arslan'ın evime adamlar gönderdiği ve bu kişilerin beni 'bir daha misyonerlerle ilgili karşı çalışmalar yapmayacaksın' diye uyardıklarına ilişkin bir dilekçe yazmamı istedi. Mahkemeye sunduğum belgeler arasında Arslan'ı şikayet etmem hususunda Ülger'in yazdırdığı dilekçeyle ilgili herhangi bir belge ibraz ettim mi? Etmedim. Benim evime hırsız girmişti. Ajandamın içindeki o sayfayı yırtmışlar. Bu çalındı ve dava dosyasına eklendi" ifadelerini kullandı.


"Beni de öldürmeyi planladılar"

Kendisinin örgütten ayrılmak istediğinde Ülger tarafından tehdit edildiğini savunan Çınar, Ülger'in kendisine "Sen bir görev adamısın, yanlış yapma. Sağlıklı düşün. Her şey devletin bekası için. Yanlış yapan yanar, sırrı veren yok olur" diyerek tehdit ettiğini ileri sürdü.

Ülger'in kendisini Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi'ne (TUSHAD) şikayet ettiğini ve öldürmeyi planladığını iddia eden Çınar, kendisinin de medya üzerinden Ülger ve ekibine mesaj vermek amacıyla bir röportaj yaptığını ve burada "bir yangın çıkarsa herkes yanar" diyerek mesajı ilettiğini belirtti.

Başına olmadık işler geldiğini söyleyen Çınar, "Sabırla bekledim ve zamanı geldiğinde konuştum. Beni de öldürmeyi planladılar. Ben o tarihte de adli mercilere gittim" ifadelerini kullandı.20 Mayıs 2013
cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.