You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bektaşi Ezgileri ile anılacak

Bektaşi Ezgileri ile anılacak

Administrator
Bektaşi Ezgileri ile anılacak
[COLOR=#646464]Hacı Bektaş-ı Veli , ölümünün 750'nci yıldönümü nedeniyle Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu tarafından düzenlenen 'Bektaşi Ezgileri' konseri ile anılacak.

[TABLE="width: 700, align: center"]

[TD="width: 700"][FONT=verdana] Refik USLUY
Hacı Bektaş-ı Veli , ölümünün 750'nci yıldönümü nedeniyle Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu tarafından düzenlenen 'Bektaşi Ezgileri' konseri ile anılacak. Düşünce ve öğretileriyle asırlardır sevgi, birlik, beraberlik ve barış öğütleyen Hacı Bektaş Veli'nin vefatının 750'nci yılı olan 2021 yılı, UNESCO tarafından anma yıldönümleri arasına alınmıştı.

Konser, Edirne Halk Eğitim Merkezi Konser Salonu'nda 30 Eylül Perşembe günü saat 20.00'de başlayacak. 'Bektaşi Ezgileri' temalı konsere Edirne'nin yanı sıra Bulgaristan ve Yunanistan'dan da çok sayıda konuğun katılması bekleniyor. Sanat Yönetmeni Yıldıray Öztürk yönetimindeki koronun bir de konuk sanatçısı olacak. Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Sanatçısı Nazlı Öksüz ve Ankara Türk Halk Müziği Korosu saz sanatçıları da konsere konuk sanatçılar olarak katılacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu'nun Müdürü Gökçe Bahar Bahçe, konserleri büyük bir keyifle izleyerek korosunun her zaman yanında olan sanatseverleri Halk Eğitim Merkezi'ne davet etti.


Bektaşi Ezgileri ile anılacak - Hudut Gazetesi [TABLE="width: 700, align: center"]

[TD="width: 700"]İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.