You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bayrağa ve Atatürk'e saygısı olmayan gitsin

Bayrağa ve Atatürk'e saygısı olmayan gitsin

Administrator
Bayrağa ve Atatürk'e saygısı olmayan gitsin
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Suriye'deki olayları protesto eylemlerini değerlendirirken, [COLOR="#000000"]’Bayrak ve Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. Bayrağa saygısı olmayanın bu ülkede yaşamaması gerekir. Atatürk’e ve Bayrağımıza saygı göstermeyenlerin bu ülkeden gitmesi gerekir’ dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Manisa'nin Salihli İlçesi'nde yapacağı üretici mitingi için geldiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, sıkıyönetim koşullarının devam ettiği, bu koşulların sona ermesi için önerilerinin ne olduğu sorusuna da şu yanıtı verdi:

"Şiddet çözüm değildir. Vatandaşları sağduyuya davet ederken şunun da altını çizmek istiyorum. Bir toplumun ortak değerleri vardır. Bu değerlerin birincisi bayraktır. Bayrağına saygı duymayan insan olmaz. Bayrağına saygı duymayan insan bu topraklarda yaşamamalıdır. Bayrak bizim ortak değerimizdir ve ona saygı duymak zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk, düşmanlarının bile saygı duyduğu bir liderdir. Bu toprakların yetiştirdiği bir liderdir. Ona saygı duymayan bir insanın bu topraklarda yeri yoktur. Hepimiz bayrağımıza, Atatürk'e saygı duyacağız. Kendi aramızda tartışma olabilir. Benim düşüncelerimi birileri beğenmiyor olabilir, beni bağenmeyebilir. Ama Bayrak ve Atatürk bu toprakların ortak değeridir. Hepimizin ortak değeridir. Kargaşa çıkarmanın hiçbir şekilde mazeret gösterilecek bir yanı yok. Kargaşaya hepimiz karşı çıkmalıyız. Hükümetin yanlış politikalarını buluyoruz. Bu politikanın Türkiye'yi kaosa sürüklediğini biliyoruz ve bundan ciddi endişe duyuyoruz. Ama bütün bunlara rağmen ülkesini seven bir siyasal partinin genel başkanı olarak vatandaşlarımızı sağduyuya ve sukünete davet ediyorum. Hükümete de 'şapkanı al önüne koy' diyoruz. 'Ortadoğu bataklığına defalarca bu ülkeyi sürüklüyorsun. O bataklıkta bu ülkenin yeri yoktur' dedik. Türkiye'nin yönü çağdaş uygarlıktır, batı uygarlığıdır, biz yönümüzi yüzyıllardır batıya dönen bir toplumuz. Neden bizi Ortadoğu bataklığının içine sürüklediniz. Hala o kavgayı sürdürüyorlar. Devlet intikamla yönetilmez, hırsla yönetilmez. Şiddetle yönetilmez. Devlet akılla yönetilir, mantıkla yönetilir. Devleti yöneten kişide önce aklı egemen kılacak bir iradenin olması gerekir. Kavga olur mu? Efendim 'şiddet misliyle şiddet görecektir, bu yanlış bir anlayıştır. Hiçbir taraftan da kabul gören bir anlayış değidir."

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.