You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Baykal: TSK’dan elinizi çekin

Baykal: TSK’dan elinizi çekin

Administrator
Baykal: TSK’dan elinizi çekin
Gece yarısı nitelikli yalancılığa tanık olduk

[Resim: 280620091707221913255_2.jpg]

Baykal'dan 'ETÖ' eleştrisi..

CHP lideri Baykal, Başbakan’a Artvin’den yanıt verdi: “Parlamentoda bir gece yarısı darbesiyle ülkenin çok önemli konularının olup bittiyle nasıl halledilmek istendiğini herkes gördü. Yargıyı mıncıklamaktan vazgeç, TSK’dan elinizi çekin”

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün Artvin’deydi. Baykal, konuşmasında hükümetin yargıdan elini çekmesi gerektiğini söyleyerek, özetle şöyle dedi:

Yargıyı mıncıklama: Hükümetler yargıyı mıncıklamaktan vazgeçmelidir. Yargıyı çekiştirerek, orasını burasını, oraya buraya çekmeye çalışarak, ne yargıya hizmet etmek, ne de iktidarın kendisine bir yarar sağlaması mümkündür. Sadece bir takım insanlar büyük acılar çeker. Türkiye’de bu yaşanmaktadır. İktidar yargıdan elini çekmelidir, bir de Türk Silahlı Kuvvetleri’nden elini çekmelidir. Medyayı karıştırıyor, adaleti karıştırıyor. Şimdi silahlı kuvvetler de tedirnginlik içine giriyor.

Darbe yapıldı: Parlamentoda bir gece yarısı darbesiyle ülkenin çok önemli konularının, temel sorunlarının bir olup bittiyle nasıl halledilmek istendiğini herkes gördü. Meclis Başkanı, ’Bu önergeden benim haberim yok’diyor. Fevkalade önemli bir karar ama Meclis Başkanı’nın haberi yok. Gruplar arasında temas yapılıyor, bu temaslarda gerçekler ifade edilmiyor. Deniz Feneri davasında nitelikli dolandırıcılık yapılmıştı. Hatırlayacaksınız, Alman Mahkemesi oradaki olayların nitelikli dolandırıcılık olduğunu söylemişti. Şimdi TBMM’de de o gece yarısı baskınında nitelikli yalancılık uygulamasına tanık olduk. Gerçeği saptırarak, gerçeği gizleyerek bir takım tertipler yapılıyor, karanlık içinde sonuç alınmaya çalışılıyor, geceyarısı darbeleri düzenleniyor. Türkiye’nin en hassas, en şeffaf en içtenlikle konuşması gereken konularda. Yürümekte olan bir soruşturma sonucunu etkilemek için yapılıyor. Onun için diyoruz ki ‘Yargıyı mıncıklamayın, Silahlı Kuvvetleri mıncıklamayın’.

Niye kaçıyor?: Başbakan yine çetelerden, mafyalardan bahsetti. Herkesi suçladı. Yargıdan bahsetti. Herkesin aklına ‘Başbakan yargıdan niye kaçıyor?’ sorusu geldi. Herkesi yargılamak isteyen Başbakan, kendisi dokunulmazlığın arkasına saklanıyor. Önce kendi hesabını vermelidir.
Yargıyı mıncıklamayın!

[Resim: 9_689_28062009.jpg]


“Başbakan savcılıktan hakimliğe terfi etti”

Baykal, gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın ’Ergenekon terör örgütü’deyimini kullanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? “ sorusunu şöyle yanıtladı: ” Başbakan’ın mahkeme kararıyla doğru olmadığı ifade edilmiş olan ‘Ergenekon terör örgütü’deyimini kullanması, onun savcılıktan hakimliğe terfi ettiğinin bir ifadesidir. Artık hangi deyimin kullanılacağını, öyle anlaşılıyor ki mahkemenin kararına rağmen, Başbakan sıfatıyla belirlemiştir.Başbakan bu konuda daha dava açılmadan hükmünü vermiştir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.