You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Balyoz davasında flaş gelişme

Balyoz davasında flaş gelişme

Posting Freak
Balyoz davasında flaş gelişme
Başbuğ, Büyükanıt, Kalyoncu Balyoz’dan ifade verecek

Balyoz davasında Genelkurmay eski Başkanları Büyükanıt ve Başbuğ ile emekli Org. Kalyoncu tanık sıfatıyla ifadeye çağırıldı

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 77’nci duruşması görülen “Balyoz Planı” davasında sürpriz karar çıktı. Sanık avukatlarının talebi üzerine Genelkurmay eski Başkanları Yaşar Büyükanıt ile İlker Başbuğ ve Jandarma eski Genel Komutanı Bekir Kalyoncu’nun tanık olarak ifadeye çağırılması kararlaştırıldı. Ayrıca sanık avukatlarından Mustafa Eyüp Başkan ile Mahir Işıkay, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in duruşmada tanık olarak dinlenilmesine ilişkin dilekçe verdi.

Özel talebi reddedildi

Avuakatlar dilekçelerinde, dijital veriler üzerindeki bütün çelişkilerin giderilmesi için, mahkemenin uygun göreceği kurumlardan, konusunda uzman kişilerden oluşacak bir bilirkişi heyeti oluşturulması talep edilerek, tarafların hazırlayacakları ve mahkemenin resen soracağı sorular çerçevesinde çok ayrıntılı bir bilirkişi raporunun hazırlanması istendi. Suç tarihi olarak anılan dönemde Harp Akademisi’nde öğrenci olan müvekkillerinin akademideki faaliyetlerinin tespiti, savunmalarının desteklenmesi o dönem Kara Harp Akademi Komutanı olan şimdiki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in “tanık” olarak dinlenilmesi de talep edildi. Bu talep heyet tarafından reddedildi. Sanıklardan Ali Rıza Sözen’in savunmalarının desteklenmesi için, dönemin Tugay Harekat Eğitim Şube Müdürü olan Kenan Kalay’ın, 1. Mekanize Tabur Komutanı olan Tahsin Tunalı’nın, Tank Tabur Komutanı Bülent Yuraçu’nun, Kurmay Başkan olan Sait Karaduman’ın ve Albay Yunus Aktan’ın da “tanık” olarak dinlenilmesi istendi.

,Verdana,Arial]DHA
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.