You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bakanlık Geri Adım Attı

Bakanlık Geri Adım Attı

Administrator
Bakanlık Geri Adım Attı
Müezzinoğlu, “TC sadece logodan kaldırılmıştı. Şimdi oraya da koyduruyoruz, bitti” dedi.

Bakanlığın başındaki T.C ifadesinin kaldırılmadığını belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Sadece logodan kaldırılmıştı. Şimdi oraya da koyduruyoruz, bitti” dedi.

“T.C.’NİN SİLİNECEĞİNİ KİM SÖYLEDİ?”

Bakan Müezzinoğlu, yaşanan tartışmalardan üzüntü duyduğunu belirtti ve “T.C’yi silme gibi bir anlayış nereden çıktı. Bunlar mide bulandırmak ve sorun çıkarmak için yapılıyor” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlığının başındaki T.C ifadesinin kaldırılmadığını söyledi. “Bu ülkenin T.C’siyle kimse oynayamaz” diyen Müezzinoğlu, son günlerdeki tartışmaları, “Mide bulandırma ve sorun çıkarma çabaları” olarak değerlendirdi.

TRT Haber’de İnce Çizgi Programı’na katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, son günlerde ortaya atılan “Sağlık Bakanlığı T.C’yi kaldırdı” iddialarının kendisini hem üzdüğünü, hem de gerdiğini söyledi. “TC’nin lafla değil, cumhurun gelişmesi ve geleceğe umutla bakmasıyla korunabileceğini” belirten Müezzinoğlu, şunları söyledi:

“Türkiye Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler hedefine koşarken, T. C’yi silme gibi bir anlayışı birileri niçin çıkartıyor? Bugün bir çözüm süreci var, ‘Biz nereden mide bulandırırız” diyorlar. ‘Nereden sorun çıkarırız’ diye düşünüyorlar. Bakınız, logomuzda hilalimiz, yıldızımız ve sağlıklı insanımız var. (gösteriyor) Altında da Sağlık Bakanlığı yazıyor. Şimdi burada TC Sağlık Bakanlığı yazmasına gerek var derseniz, zaten yukarıda T.C Sağlık Bakanlığı diye yazıyor. Ancak yine de bunu söyleyenlerin haklılık payları var. Yalnız logoyu kullanırsanız, orada TC kalkmış oluyor. Şimdi bütün bunları gördükten sonra “Merak etmeyin, bu ülkenin huzurunu bozdurmamak için buraya da TC’yi koyduracağız” diyorum. Bitti, bitti. Bu ülkenin T.C’siyle kimse oynayamaz.”Bakanlık logosunun Türkçesinde T.C yazısının bulunmamasına karşılık, yurt dışı için İngilizcesinde “Türkiye Cumhuriyeti” yazılı olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, “Kanun Hükmündeki kararnameden sonra bizim üç tane yeni kurumumuz oldu. Biri Kamu Hastaneleri Kurumu, diğeri Halk Sağlığı Kurumu, bir diğeri de İlaç Eczacılık Kurumu. Mesela Halk Sağlığı Kurumu… Bunun başına T.C Halk Sağlığı Kurumu yazmanın bir mantığı var mı? Zaten T.C Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir kurum. Lüzumsuz yere kimse bu milletin midesini bulandırmasın.” dedi.
Administrator
Bakanlık Geri Adım Attı
Akil adam olan böyle davranır...

Vicdanı bu çirkinliği sindiremedi galiba...
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.