You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bakan Ala'dan bilanço açıklaması

Bakan Ala'dan bilanço açıklaması

Administrator
Bakan Ala'dan bilanço açıklaması
[COLOR="#000000"]İçişleri Bakanı Efkan Ala, son günlerde meydana gelen olayların bilançosunu açıkladı.

Bakan Ala, "35 ilde olaylar oldu. Bu eylemlerde 31 kişi hayatını kaybetmiştir. 31 kişiden bizim elimizdeki verilere göre çok büyük çoğunluğu karşılıklı grupların şiddet eylemlerinde hayatını kaybetmiştir. 2 emniyet görevlisi şehit olmuştur. Olaylarda 221 sivil, 130 güvenlik görevlisi yaralanmıştır. Bunlardan 125'i polis, 5'i jandarma eridir. Toplam 351 kişi yaralanmıştır. Dün akşam Bingöl'de meydana gelen hadisede bu saldırıyı gerçekleştiren 5 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Diyarbakır'daki bir saldırı gerçekleşmiştir. Saldırıyı yapan teröristler yaralı olarak ele geçirilmiştir. Bingöl'de yaralanan koruma memuru durumu iyi ve evine gönderildi. Emniyet Müdürü Atalay Ürker'in durumu da iyiye gidiyor" diye konuştu.

780 BİNA, 1177 ARAÇ...

Bakan Ala, "Bu olaylarda 212 okul binası, 67 emniyet binası, 25 kaymakamlık binası, 29 parti binası, çocuk yuvaları, kızılay kan merkezleri, belediye binalarının bulunduğu aralarında olduğu 780 bina... toplam olarak ise 1113 bina yakılmış veya tahrip edilmiştir. Şiddet eylemlerinde özel araçlar, belediye araçları, ambulanslar ve polis araçları yakılmış ve toplamda 1177 araç kullanılamaz hale getirilmiştir" dedi.

DHA


İÇİŞLERİ BAKANI ALA'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.