You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Azerbaycan, Ermenistan helikopterini vurdu

Azerbaycan, Ermenistan helikopterini vurdu

Administrator
Azerbaycan, Ermenistan helikopterini vurdu
[COLOR="#000000"]Azerbaycan, Ermenistan'a ait bir askeri helikopteri vurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, cephe hattının Ağdam ilçesi Kengerli köyü yakınlarında Azerbaycan hava sahasını ihlal eden Ermenistan askeri helikopteri düşürüldü. Açıklamada vurulan Mİ 24 tipi askeri helikopterde bulunan personel hakkında bilgi verilmedi. Helikopterin enkazının sınır hattın sıfır noktasında 5 yüz metrelik bir alana dağıldığı belirtildi.

Söz konusu açıklamada helikopterin bugün yerel saat ile 13.45'de vurulduğu belirtildi. Ermenistan askeri birliklerinin, son 3 günde gerçekleştirdikleri tatbikatlarda taciz ve provokasyona yol açan girişimlerde bulunduğu vurgulandı.

ERMENİSTAN: AZERBAYCAN ÇOK AĞIR ÖDEYECEK

Ermeni haber ajansının aktardığına göre; Ermenistan Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan, Karabağ’da Azerbaycan tarafından Mi-24 savaş helikopterinin vurulmasını yorumladı. Hovhannisyan ’Benzeri olmayan bu tırmanma için Azerbaycan çok ağır ödeyecek’ ifadesini kullandı.

Hovhannisyan, helikopter vurulduktan sonra da Azerbaycan'ın başlattığı gerginliğin devam ettiğini, hatta pilotlara yaklaşmayı engellediğini bildirdi. Hovhannisyan ’Azerbaycan’ın, Ermeni helikopterlerinin saldırı gerçekleştirdiği hakkında yaydığı uydurmaları mantıksız. Helikopter kalıntılarının incelemesi helikopterin silahsız olduğunu ispatlayacak’ dedi.

Ajansın haberine göre; saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.