You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Aysel Tuğluk, İmralı'dan farklı konuşuyor

Aysel Tuğluk, İmralı'dan farklı konuşuyor

Administrator
Aysel Tuğluk, İmralı'dan farklı konuşuyor
[COLOR="#000000"]Çözüm süreci ile ilgili İmralı Heyeti’nin basın açıklaması öncesi ’Çözüm süreci aslında bitirilmiş diyebiliriz’ şeklinde açıklama yapan Aysel Tuğluk, bu çıkışını sürdürdü. İmralı Heyeti’nin dünkü ’Çözüm süreci kaldığı yerden devam ediyor’ açıklamasına karşılık Tuğluk, ’Çok fazla inancım yok sürece’ dedi.

Al Jazeera’dan Gonca Şenay’a konuşan Van Milletvekili Aysel Tuğluk, ’Çok fazla inancım yok sürece. Bir kere zaten seçimlerin sonuna ertelediler. Bu arada dişe dokunur bir şey olmayacak. Seçim sonrasında yeni bir başlangıç yaparlar mı, bundan emin değilim’ dedi.

Tuğluk’a göre ’maliyeti çok yüksek’ olduğu için Hükümet süreci bitirmek istemiyor ancak somut adım atmaktan yana da değil.

’SÜRECE BÜYÜK BİR İNANÇSIZLIK VAR’

Aysel Tuğluk şunları söyledi: ’Sürece hâlâ toplumsal bir destek var. Ancak topluma rağmen siyasi iktidar bir türlü barışı gerçekleştirecek adımlar atmıyor. Bu da kırılmalara yol açıyor, en çok da Kürtlerde. Politik Kürtlerde sürece büyük bir inançsızlık var. ’Güvenebileceğimiz ne var?’ diyorlar çünkü güven kırıcı adımlar ve söylemler var.’

İMRALI HEYETİ: ÇÖZÜM SÜRECİ DEVAM EDİYOR

HDP içerisinden farklı açıklamaların gelmesi ise kafaları karıştırdı. HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder "çözüm süreci"nin durumu ile ilgili dün basın toplantısı yapmıştı. Toplantıda HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, çözüm sürecinin devam ettiğini söyleyerek, "Bir süredir kesintiye uğramış olan diyalog sürecinin dün itibariyle heyetimizin çözüm kurulunda yer alan yetkililerle yapmış olduğu bazı temas ve görüşmeler sonucu sürecin kaldığı yerden devam etmesi konusunda karşılıklı bir irade ortaya çıktığını da belirtmek isteriz" demişti.

’ÇÖZÜM SÜRECİ ASLINDA BİTİRİLMİŞ DİYEBİLİRİZ’

İmralı Heyeti’nin basın açıklaması öncesinde Aysel Tuğluk, Amerika’nın Sesi’ne konuşarak çözüm sürecine yönelik hükümetten gelen açıklamaları ’umut kırıcı’ olarak nitelemiş ve ’Çözüm süreci aslında bitirilmiş diyebiliriz. Ama bunu kimin ilan edeceği konusunda bir şey var. Sanki hükümet bitirmiş ama bunun ilanını bizim yapmamızı istiyor’ demişti.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.