You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ateizm Derneği o sözlere dava ...

Ateizm Derneği o sözlere dava ...

Administrator
Ateizm Derneği o sözlere dava ...
[COLOR="#000000"]Ateizm Derneği o sözlere dava açıyor

Ateizm Derneği, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın, "Arkadaşlar siz riski göze alın. Ateist ve komünistlere defol git buradan deyin, defterlerini dürün." sözlerine dava açıyor.

’İmam hatip liseleri ile ortaokulları ahlakın ve dinin simgesidir." Diyen Bardakçı şunları söylemişti:

"İmam hatip liseleri ile ortaokulları ahlakın ve dinin simgesidir. Biz İzmir’de insanlara imam hatip kültürünü yerleştirememişiz. Yıllardır İzmir’de imam hatiplerin açılması için mücadele ettim, keşke 10 yıl önce bu adım atılsaydı, ben bunları Allah rızası için yapıyorum. 15 yıl sonra bunların meyvelerini alacağız. Okullarınızda bazı ateist, komünist öğretmenler var, çocukları bunlara teslim ederseniz onlar emek harcamazlar, Darwin teorisini anlatırlar. Derslere Komünistler giriyor, çocukların beynini yıkıyorlar. Dinimiz yerlerde sürünüyor. Bu nedenle din kültürü öğretmenleri çok önemlidir. Ben bu öğrencilerimin asla beynini yıkatmam. İzmir’de herkes birbirine şirin görünmeye çalışıyor, kimse riske girmiyor. Arkadaşlar siz riski göze alın. Ateist ve komünistlere defol git buradan deyin, defterlerini dürün. Okullarınızda böyle yapanlar varsa, odanıza çekin kollarınızı sıvayın, baktınız olmadı önce siz sonra ben ifadesini alacağım. Gerekirse bunların resen tayinlerini çıkartırım. Ben Konyalıyım. Konya’da imam hatip açılmasına bu kadar gönül vermezdim. Ama İzmir’de bu şart, dürüstlük namusluluk imam hatiplerde var. Dinimizi Hz Muhammed’in güzelliklerini burada tanıyacaklar. Burada bulunan herkes bu yola baş koymuştur. Benden bina isteyin, donanım isteyin hiç sorun değil, temin ederiz ama okulların içini boş bırakmayın. İzmir’de kanaat önderi sorunu var. İzmirlilerin aklı uyuşmuş dumura uğramış’.

DAVA AÇILIYOR

Vefa Bardakçı aleyhine suç duyurusunda bulunacak olan Ateizm derneği, bir açıklama yaparak "Vefa Bardakçı'nın kullandığı iddia edilen bu ifadeler eğer doğru ise birden fazla nefret söylemi ve hatta suç barındırmaktadır. Konuşmasında kişileri dini kanaatlerine göre ayrımcılığa maruz bıraktığı, kişileri ideolojilerine göre ötekileştirdiği, üstelik kişileri salt İzmirli olmalarından dolayı "aklı uyuşmuş" şeklinde tanımladığı için bu sözlerin toplumda ayrımcılığı körüklediğini düşünmekteyiz." dedi.

Dernek yaptığı açıklamada şöyle devam etti:

"Çocuklarımıza birbirlerine düşman olmayı, birbirlerinden nefret etmeyi öğreterek masum beyinlerini zehirlemeyi kendine görev sayan birinin "devlet memuru" olması demek, devlet otoritesinin de bu suça göz yumması ya da ortak olması anlamına gelecektir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın kendisi hakkında derhal soruşturma açması ve soruşturma sonuçlanana kadar görevinden uzaklaştırması gerekmektedir.

Ateizm Derneği'nin varoluş sebebi olan bu tür haksızlıklara, ayrımcılıklara, hedef göstermelere, suça teşvik edici azmettirmelere, linç kültürüne ya da tehdit ve hakaretlere karşı sessiz kalması, seyirci kalması mümkün değildir.

Vefa Bardakçı hakkında daha önce yaptığımız basın açıklamasında yasal yollara başvuracağımız bildirmiştik. Konunun medyaya yansımasından şu ana kadar, devlet bürokrasisi ve MEB yetkilileri; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı hakkında hiçbir şey yapmamış olduğu için, Ateizm Derneği olarak, Türkiye dinsizleri adına kurumsal olarak şikayetçi olup, kendisi aleyhine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na dava açılması için suç duyurusunda bulunmuş olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz. "

odatv.com/n.php?n=ateizm-dernegi-o-sozlere-dava-aciyor-2310141200
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.