You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Atatürk’ün Manastır mezuniyeti kutlandı

Atatürk’ün Manastır mezuniyeti kutlandı

Posting Freak
Atatürk’ün Manastır mezuniyeti kutlandı
[Resim: 150420131053318512212_2.jpg]

Mustafa Kemal Atatürk'ün Makedonya'nın Manastır Askeri İdadisi'nden mezuniyetinin 114. yıldönümü için tören düzenlendi.
Manastır şehrindeki törene; Türkiye'den Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Daire Başkanı Tuğgeneral Necdet Tuna başkanlığındaki heyet ile kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanlıklarına bağlı askeri liselerden 10 öğrenci katıldı.
Etkinliğe Makedonya'dan ise Türk asıllı Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir, Makedonya Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Tümgeneral Naser Sejdini, Manastır Belediye Başkanı Vladimir Tolevsky, milletvekilleri, yabancı büyükelçiler ve askeri ataşeler, Askeri Tarih Bölümü Yöneticisi Aleksander Stojçev ve diğer resmi ve sivil davetliler katıldı.Manastır Şehir Müzesi'nin (Manastır Askeri İdadisi) iç avlusunda saat 10.00'da başlayan tören saygı duruşu ve her 2 ülkenin milli marşlarının çalınması ile devam etti. Ardından Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Daire Başkanı Tuğgeneral Necdet Tuna, Makedonya Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Tümgeneral Naser Sejdini, askeri öğrenciler adına ise Kuleli Askeri Lisesi öğrencisi Hamza Ali Çetin günün anlamına yönelik konuşmalar yaptı. Işıklar Askeri Hava Lisesi öğrencisi Beşir Acar şiir okudu. Daha sonra Manastır Şehir Müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi binasında hazırlanan Atatürk Anı Odası gezildi, anı defteri imzalandı.

15 Nisan 2013 Pazartesi
Kaynak : stargazete.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.