You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 100.Yıl Dönümü

Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 100.Yıl Dönümü

Administrator
Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 100.Yıl Dönümü
[B]HOŞ GELDİN CANIM ATA’M [/B]

Ulu Önder 19 Mayıs’ta Samsun’da yaktığı kurtuluş meşalesini Amasya, Erzurum, Sivas’tan kuvvetlendirerek yüz yıl önce bugün 27 Aralık 1919’ da Ankara’ya ulaştırdı.

[Resim: ataturkun-ankaraya-gelisinin-100-yil-don...re-ana.jpg]

Yirmi bin nüfuslu Ankara Dikmen sırtlarında Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Paşa’yı ve Temsil Heyeti’ni kırk bin kişiyle büyük bir coşku içinde karşılayarak bağrına basıyordu. Bu coşku, Büyük Komutan’a duyulan sevginin, güvenin, yaktığı bağımsızlık ateşine olan inancın ve düşmana direnme kararlılığının en büyük göstergesiydi.

Ankara halkı tarihi kurtuluş mücadelemize destekleri ve mücadeleleri ile güç katmışlardır. Ankara Kurtuluş Savaşı’nın merkezi olmuştur.

Büyük zaferden sonra Ankara devletimizin başkenti olmuş; yönetim merkezi olarak da bağımsızlığımızı ve ülke bütünlüğümüzü temsil etmektedir. Ulu Önder milletvekili olduğu Ankara’dan; kabrinin de burada olması nedeniyle de bir daha Ankara’dan ayrılmadı. Bizlere ne mutlu ki Ulu Önder yüz yıldır bizimle ve daima bizimle kalacaktır.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümü olan bugünün başta Ankaralılar olmak üzere bütün halkımıza kutlu olmasını diliyorum.

Milli birliğimizi sağlayarak özgürlük ve bağımsızlığımız için mücadele ederek Cumhuriyeti kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadele Savaşı’mızın kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi sonsuz saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhları Şad Olsun.

[B]PİR ZÖHRE ANA [/B]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.