You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Atatürk: Mürşidim Zöhre Ana...

Atatürk: Mürşidim Zöhre Ana...

Administrator
Atatürk: Mürşidim Zöhre Ana...
[Resim: 58.jpg]

Atatürk dediler adıma benim
İkrarımı verdim Ali'dir Pirim
Mürşidim Zöhre Ana posta vekilim
Latince yazısını dilden dökerim
[B]BİLDİREN: Pir Zöhre Ana


MUSTAFA KEMAL'SİZ BİR CUMHURİYET DÜŞÜNÜLEMEZ !.. [/B]

"...Yüce Atatürk’ün dine, İslam’a ve bilime, akla ve insanlık değerlerine, Türk tarihine, ahlak ve erdeme ilişkin sözleri ve eylemleri incelendiğinde görülecektir ki o gerçekten, şeksiz ve şüphesiz bir dini önderdir. Hakk’ın tecelli ettiği evliyaullahtandır. Erendir, ermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ü bir dine, mezhebe, coğrafyaya ve bir zaman dilimine sığdırabilmek mümkün değildir. O, öyle şeyler yapmıştır ki yaptıklarıyla evrensel ve zaman üstü bir kişilik olarak insanlığın ve tarihin idrakine nakşolmuştur.

Mustafa Kemal, herkesin kendisinde bir şeyler bulduğu sonsuz bir kaynak gibidir. Akılcı, devrimci, yurtsever, ilerici, milliyetçi ve insaniyetçi kimliğiyle rehberliği muhkem bir kişiliktir.

Mustafa Kemal, “Benim akıl ve bilimden başka hiçbir manevi mirasım yoktur” diyerek tıpkı “ Aklım dinimdir” diyen Hazreti Ali gibi insanlığa daima bilimi ve aklı işaret etmiştir. Akıl ve bilim, medeniyet yolunu ışıtan sonsuz bir ışık kaynağı gibidir. İnsanlığa aklı ve bilimi telkin etmekten daha büyük bir hizmet düşünülemez.

Elbette ki onun da düşmanları vardı. Günümüzde de var ve daima var olacaktır.

Bilinmelidir ki ona düşman olmak, hurafelere dost olmaktır.

Ona düşman olmak, geriliğe, yobazlığa, karanlığa ve yoksulluğa dost olmaktır.

Ona düşman olmak, emperyalizme, esarete, köleliğe, faşizme, bölücülüğe ve ırkçılığa dost olmaktır.

Ve ona düşman olmak, şeytana dost olmaktır

Mustafa Kemal, bütün insanlık dünyasının emsalsiz bir değeridir...

Yazar:Cemil KILIÇ / Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

http://zohreana.web.tv/video/rigk1ycxt_m

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.