You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Atatürk’e veda anayasası'

'Atatürk’e veda anayasası'

Posting Freak
'Atatürk’e veda anayasası'
[Resim: adaletmahkeme921.jpg]

8. Ulusal Atatürkçü Düşünce Kulüpleri ve Toplulukları Çalıştayı’nda konuşan İstanbul Barosu Başkanı ve Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Kocasakal, yeni anayasa çalışmalarını eleştirerek, ’Bu yeni bir anayasa değil, Atatürk’e veda anayasasıdır, parçalanma anayasasıdır’ dedi. Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen çalıştayda konuşan Kocasakal ’Ben Cumhuriyetten, Atatürk’ten yana tarafım. Bazıları tarafsızlıkla, kemiksizliği karıştırıyor. Maharet 12 Eylül’e 13 Eylül’de, 28 Şubat’a 29 Şubat’ta karşı çıkmaktır. Bazıları, o zamanlar iki büklüm oldukları kişiler karşısında şimdi efelik taslayarak, kimseyi kandıramaz. Bugün kü hâkim ve savcılar bu vicdan azabını yaşayacaklar’ dedi. Kocasakal artık cumhuriyeti koruma hedefinin sona erdiğini belirterek ’Çünkü onu yeniden kurma görevimiz vardır’ ifadelerini kullandı. Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da ’Cumhuriyetin içi boşaltılıyor, bunu hukukçular da görüyor. Uğur Mumcu’nun dediği gibi ’papağan hukukçular’ istemiyoruz. Cumhuriyet hukukçuları istiyoruz’ dedi.

21 Nisan 2012
Kaynak: Cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Junior Member
'Atatürk’e veda anayasası'
sanırım bunun herkes farkında artık.işin kötü tarafı 6 ok'un bekçisi olacak seçtiğimiz insanlardan Anayasa'da ki ayrılıkçı değişimi engellemelerini beklerken,onlar kendi tüzüklerindeki bütünleştiriciliği ayrılıkçılaştırıyorlar.En çok da bu kahrediyor insanı..
Böyle zamanlarda aklıma hep aynı sözcükler geliyor. "Eğer Ülkeni Kurtaracak Bir Lider Beklemekteysen; Ben Size Hiçbir Şey Öğretememişim Demektir." M.K. Atatürk
Sonrada kahrolası bir soru "Peki ama Nasıl?"
"Sevdası Büyük Olanın İmtihanı Ağır Olur" Hz.Ali (ra.)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.