You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'

Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'

Posting Freak
Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'
Atatürk'e 'ayyaş' Gezmiş'e...Deniz Gezmiş’e 'eşcinsel', Atatürk’e 'ayyaş’ denilince bazı isimler salonu terk etti.
Tiyatro dünyasının önemli isimleri Zeliha Berksoy ve Dikmen Gürün, ‘Kabine’ adlı oyunu izlerken ‘Deniz Gezmiş’e eşcinsel’, ‘Atatürk’e ayyaş’ denildiğini belirterek salonu terketti

Garajistanbul ve Theatre Freiburg ortak yapımı ‘Kabine’ adlı oyunun 13 Kasım’daki temsili tiyatro dünyasının önemli isimlerinden Zeliha Berksoy ve Dikmen Gürün tarafından tepkiyle karşılandı.

Berksoy ve Gürün; Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Christoph Schlingensief, Deniz Gezmiş, Joseph Beuys, Marlene Dietrich, Kemal Sunal, Papa Benedict XVI, Tanju Çolak gibi Almanya ve Türkiye’nin ikonlarını buluşturan oyunu tepki göstererek salonu terk etti. Trafların olayla ilgili açıklamaları şöyle:

‘Aptalca ve ucuz’

- Zeliha Berksoy: Oyunun Alman tiyatroculara ait ikinci bölümünde Türkiye’den isimlere dair yanlış ifadeler kullanıldı. Deniz Gezmiş’in sevgilisi, çocuğu yok muymuş; eşcinsel miymiş? Atatürk tepeden inmeciymiş, ayyaşmış. Oyunun sonuna doğru Alman oyunculardan biri, ‘Sorularımızı küstahça mı buluyorsunuz?’ dedi.

Ben de Almanca ‘Oyunu çok aptalca ve ucuz buldum’ dedim. Yaptığınız şey hakkında bir bilginiz olması lazımdı, bilgisiz, kültürsüzsünüz, siz de Baader Meinhof’un, Hitler’in hesabını verin dedim ve çıktım.”

- Dikmen Gürün: Biz doğru olanı yaptık. Tepkimizi ortaya koyduk. Oyunun başından sonuna kadar sorulan sorular bilgi yoksunu ve çok yüzeyseldi. Sanatçı olduğunu iddia edenler ukala bir tavırla eleştiri oklarını çıkartmadan önce konumlarını, bilgi dağarcıklarını bir kez daha sorgulamalılar... Sanatla ideolojiyi çatıştırarak prim yapmaya çalışmak ucuz bir sergileme olmaktan öteye geçemez.

‘Demokratik tepki’

-Garajİstanbul’un kurucusu ve ‘Kabine’nin sanat yönetmeni Mustafa Avkıran: Berksoy demokratik bir tepkide bulundu. BerksoyTürk tiyatrosunda kimsenin itiraz edemeyeceği bir kahraman. Yaptığının da saygı duyulacak bir şey olduğuna inanıyorum. Bizim için onun tepkisi etkileyici ve yaratıcı oldu. Klasik bir tiyatro olsaydık oyun bölündü diyebilirdik ama biz zaten interaktif bir oyun sergiliyoruz.
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..
Posting Freak
Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'
İnteraktif bir oyun sergilemek değerlerimize hakaret etme hakkı vermez.
Garajistanbul ve 'Kabine' oyununu şiddetle kınıyorum.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.
Posting Freak
Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'
Ayyaş babaları olmasa Atatürk'e bu yakıştırmada bulunmazlar,bunun adına soysuzluk denir,başka ne denir bilmiyorum.
Atatürk koskoca ülkeyi haşa haşa içki masalarında mı kazanmış,hemde oturduğu yerden.Oturduğu yerden martaval atan çok da Atatürk gibi bir YİĞİT yok.

Ali gibi yiğit geldi cihana,Ona da buldular kırkbir bahane....
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Son Düzenleme: 18/11/2010, 02:10, Düzenleyen: FadimeBK.
Posting Freak
Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'
Hadi sizin attiginiz iftiraya 1 saniyelik inanalim. Atatürk, ayya$ kafa ile neler yaptigini görmüyorsaniz, babalariniz kör gözleriyle netür mahlukatlar dünyaya getirdigini aynaya bakinda görün.
YESILDIR GÖKYÜZÜNDE GÖRDÜGÜN GÜNES
SICAKLIGI SENI,HAKIKATI BENI YAKAR...


"ZAMANA ZAMAN EVLIYASI"
Bir sıfatı Allah olan
Bir sıfatı Ali inan
Bir donu var Şahımerdan
Duyanlara Helal Olsun
Posting Freak
Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'
Belli ki bu bir kukla tiyatrosuymuş...

Bu kuklaları birileri yalan yanlış rastgele oynatıp konuşturmuş...
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)
Posting Freak
Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'

Gurban oldugum yüce ATAM ,Cumhuriyeti kurarken ,bir sürü düşmanı vardı.

Ama ,bu cinsi ,cimiliyeti, soyu,sopu belirsiz, kör beyinliler malesef o zamanlarda
yüce ATAMA ,Zarar veremediler,ama onların Torunlarının da bir gün, Rahat durmaycagını Yüce ATAM bildiyi için , ve bunların Ürlemesi için ,içki şüşesini ,göstererek ,içki içiyormuş gibi , bir ortam yaratarak, ona düşman olanların bu gün İFTİRA atmalarına büyük bir sebep ve imkan tanıdı.

Gerçekde ,ve Hakıkatda Yüce ATAM hiç bir Zaman içki İçmemişdir.

ON İKİ  İMAMLAR
*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
  1. İmam ALİ
  2. İmam CAFER
  3. İmam ZEYNEL
  4. İmam BAKIR
  5. İmam RIZA
  6. İmam CAFERİ SADIK
  7. İmam HASAN
  8. İmam TAĞI NAĞI
  9. İmam MEHDİYE HÜDA
10. İmam HÜSEYİN,İ DEŞTİ KERBELA
11. İmam CAFER -İ ZÖHRE YE HİBA
12. KIRKLAR DERGAHA


*** *** *** *** **** *** *** *** **** ***
Son Düzenleme: 19/11/2010, 01:05, Düzenleyen: Y O L C U.
Senior Member
Atatürk'e 'ayyaş' Deniz Gezmiş'e 'eşcinsel'
Garajistanbul ve 'Kabine' oyununu şiddetle kınıyorum. Ayyaş olan insanın evdeki karısına ve çocuklarına hayrı yoktur. Yola bile yürüyemez yalpalar. Atatürk ayyaştı da haşa bu vatanı itlerin elinden kim kurtardı. ATATÜRK'e ayyaş diyenlerin dili dişi kitlensin, O yüce zata iftira atanlar en yakınlarında bulsun, yeşil postlar sorsun hesabını.

[B]ATATÜRK'Ü CANIMIZDAN ÇOK SEVİYORUZ. KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR DA SEVMEYE DEVAM EDECEĞİZ, KİMSE BİZİ BU SEVDADAN AYIRAMAZ, ÇÜNKÜ O ALİ'DİR ALİ[/B].


GÖZÜM ÜZERİNİZDE !


İktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
[Resim: ata_imza.gif]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.