You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Atatürk Büstündeki 'Türk, Öğün, Çalış, Güven' Sözünün Kaldırılmasına Tepki

Atatürk Büstündeki 'Türk, Öğün, Çalış, Güven' Sözünün Kaldırılmasına Tepki

Posting Freak
Atatürk Büstündeki 'Türk, Öğün, Çalış, Güven' Sözünün Kaldırılmasına Tepki
[Resim: 2.jpg]

KAYSERİ’de Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, Burhan Dinçbal Ortaokulu bahçesinde yer alan Atatürk büstündeki 'Türk, Öğün, Çalış, Güven' yazısının okul yönetimince kaldırıldığını öne sürerek tepki gösterdi. TGB’liler yaptıkları basın açıklamasının ardından okul bahçesine, '’Türk, Öğün, Çalış, Güven' yazan pankartı astı.

Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Burhan Dinçbal Ortaokulu önünde bir araya gelen TGB üyeleri adına basın açıklamasını Kayseri İl Başkanı Aykutalp Avşar yaptı. Son günlerde T.C. ibarelerinin kaldırılmaya başlandığını belirten Avşar, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı bazı çevrelerin bir tavır içerisinde olduklarını söyledi. Avşar, sözlerini şöyle sürdürdü: ’Burhan Dinçbal Ortaokulu bahçesinde bulunan Atatürk büstünden, milletimizin kaderinde önemli bulduğumuz ibareler kaldırıldı. ’Türk, Öğün, Çalış, Güven’ ve ’Ne Mutlu Türküm diyene’ yazıları yerine hiçbir anlam içermeyen seramik kaplamalar yerleştirildi. Mustafa Kemal’in Türk Milleti’ne ışık tutan bu sözlerinden daha mı anlamlı bulundu seramik kaplamalar? Bunu merak ediyoruz.’’

Yapılan basın açıklamasının ardından TGB üyeleri, hep birlikte ’Ne Mutlu Türküm’ diyene diye bağırdı ve ardından da okul bahçesinin demir parmaklıklarına, 'Türk, Öğün, Güven, Çalış' yazılı pankartı astı.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okuldaki tadilat sırasında kaidede düzenleme yapıldığını, bu sırada kaldırılan yazının tekrar yazılması için okul yönetiminin uyarıldığını belirtti.


03.05.2013
Kaynak : haber3.com

Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Posting Freak
Atatürk Büstündeki 'Türk, Öğün, Çalış, Güven' Sözünün Kaldırılmasına Tepki
[COLOR=#0000cd] Bunu yapanlar Müslüman değillerki Müslüman olsalar Türk olsalardı(Türk ,Öğün ,Çalış, Güven )yazısını kaldırmazlardı Buyazıya hergün niyaz ederlerdi.

Takunya kılıklılardan ne beklenirki
Bir ismim Bektaş bir ismim Ali
Bir ismim Mustafa Kemal'im teni
Bozatlı Hızırdır vallaha Piri
Bir ismim Muhammet Mekkede yeri.

ZÖHRE ANA

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.