You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Atatürk Atatürkçü değil miydi? - ENGİN ARDIÇ

Atatürk Atatürkçü değil miydi? - ENGİN ARDIÇ

Posting Freak
Atatürk Atatürkçü değil miydi? - ENGİN ARDIÇ
Soruyu bendeniz ortaya attım, bir tek Ahmet Kekeç destekledi, gördüğüm kadarıyla başka kimseden de ses çıkmadı. Soru soruyoruz ama cevap veren yok, çünkü verilemiyor. Soru şuydu:
Madem eğitimde "8 artı 3" formülü çok Atatürkçü, çok devrimci bir çözümdür...
Amaç küçük çocukların din dersi görmelerini engellemektir... "4 artı 4 artı 4" formülü de karşıdevrimci... (Sekiz yıl zorunlu eğitim devrimci, on iki yıl zorunlu eğitim karşıdevrimci oluyor ne hikmetse.)
"Çocukların din eğitimi almalarını engellemek devrimciliktir", öyle diyelim...
Öyledir de, niçin 28 Şubat 1997 tarihine kadar hiçbir devrimcinin aklına gelmemiştir?
Hadi Kenan Evren, işinize geldiği zaman "vatan kurtaran kahraman", işinize gelmediği zaman "zorunlu din dersi koyan gafil" olsun, öyle olsun varsın...
Hadi Menderes ve Demirel "karşıdevrimci" olsunlar, öyle yapalım... Çocukların okumalarını istemiyorlardı, herkesin cahil kalmasını istiyorlardı, öyle kabul edelim...
Peki niçin, eğitimde bu "zorunlu 8 yıl" numarası daha önceki cuntaların, örneğin 27 Mayıs cuntasının aklına gelmemiştir?
Niçin muhtıra verip hükümet deviren 12 Mart cuntasının aklına gelmemiştir de, hükümet devirme işini "kapalı kapılar ardında" bitirmeyi tercih eden 28 Şubat cuntasının aklına gelmiştir?
Batı Çalışma Grubu, Milli Birlik Komitesi'nden de, Milli Güvenlik Konseyi'nden de daha mı devrimcidir yani?
Niçin, memleketi tir tir titreten anlı şanlı Milli Şef İnönü'nün aklına gelmemiştir? Siz İnönü'den daha mı Atatürkçü'sünüz?
Para yoktu, memleket fakirdi, öyle her ilçeye zorunlu ortaokul açamazdık, falan filan.
Köy Enstitüleri açmayı biliyordunuz da kasaba ortaokulu mu açamıyordunuz? Ayrı bir bina gerekmiyordu, niçin ilkokullara durduğu yerde üç sınıf daha eklemiyordunuz?
Öğretmen yoktu... Niçin yetiştirmiyordunuz? Öncelik verdiğiniz dava "eğitim seferberliği" değil miydi, sanayileşmeyi bile bu yüzden ertelememiş miydiniz?
Ne yani, cumhuriyeti koruyacak "öğretmenler ordusuna" birkaç astsubay daha eklemekten aciz miydiniz?
Peki, niçin Atatürk devrinde ilkokullar sekiz yıla çıkarılmamıştır?
Siz Atatürk'ten daha mı Atatürkçü'sünüz? Orgeneral Çevik Bir, Orgeneral Mustafa Kemal Atatürk'ten daha mı ilericidir?
Yahu hani "halkı eğitecektiniz", demokrasiye ancak ondan sonra dönülebilirdi?
Şimdi de "ressamlar müzisyenler heykeltıraşlar otuz yıl halkı eğitsinler, oy hakkı ancak ondan sonra verilsin" diyenler var aranızda... Elinizde kaç milyon çocuğa kaç ressam, kaç heykeltıraş ve kaç müzisyen var ve bunlar halkı fiziksel olarak nerede eğitecekler, "ikna odalarında" mı? Yoksa evlere mektupla sanat tarihi servisi mi vereceksiniz? ("Tablet bilgisayar" dağıtmayın sakın, babadan kalma mektup gönderin, bilgisayara kablosuz bağlantı "zararlı ışınlar yayıyormuş", çocuklar için tehlikeliymiş, Cumhuriyet gazetesinin CHP'li yöneticisi öyle diyor, böyle projelere karşı çıkıyor!)
27 Mayıs döneminde "yedeksubay öğretmenlik" diye bir numara tutturdunuz, basın ve bürokrasi ayakta alkışladı, tamam da, subay gönderip Atatürkçü eğitim yaptırdığınız o ilkokulları niçin becerip de sekiz yıla çıkaramadınız yahu?


2012/03/30
Kaynak: sabah.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Senior Member
Atatürk Atatürkçü değil miydi? - ENGİN ARDIÇ
Musatafa kemal atatürk "ü gercek tanııyıp yolunda onun ızınde gıden ınsanlar olsalardı"bugun boyle sacma sorular ortaya cıkmazdı " ama halen atmakla kalmayıp camur atıp ortadada bırsey olmamıs gıbı gostermelık ata sevgısı yapmıyolarmı"kemal pasayı hıc kımse yargılıyamaz"tek kelımeyle ona saygı duymak zorundasınız!!!!!!!! Unutmayın su an türkce yazıp anlatabılıyosan bunu atana borclusun!!! Nankörlügun sonu karanlıkltır!!!
Posting Freak
Atatürk Atatürkçü değil miydi? - ENGİN ARDIÇ
Engin ardıç, aynı mantıkla iktidara da şunu sorabilirmisin?

Bugünün kendini dindar diye tanıtan, bu eğitim şekliyle dindar nesil yetiştirmek isteyen iktidar millet sırtından zengin olup bolluk içerisinde zengin bir hayat sürüyorlar. Bir ceket ile iktidara gelip villalara, yatlara, gemiciklere, vs. sahip oldular...

Peygamberimiz ise servetlere sahip olabilecek imkanı varken, bir ceketiyle gelip bir ceketiyle gitmişti. Zenginlikten, bolluktan, rahatlıktan uzak bir hayat sürmüştür...

İktidara şunu soracaksın;
] "Peygamberimiz böyle bir yaşantıyı hakketmiyormuydu? Siz bu yaşantıyla dindar oluyorsanız, Paygamberimiz haşa o zaman dindar değilmiydi?"

Hani soruyorsun ya Atatürk Atatürkçü değilmiydi diye...
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.