You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ata'nın mirası için eylem zamanı

Ata'nın mirası için eylem zamanı

Posting Freak
Ata'nın mirası için eylem zamanı
[COLOR="#000000"] ANKARA (ANKA) - Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) topraklarının ’hülle yoluyla’ ABD Büyükelçiliğine satılacağını belirterek, ’Atatürk Orman Çiftliği’nin yapılaşmaya açılmasıyla, on binlerce ağaç kesildi, AKP bunu hep yapıyor artık ’dur’ demenin zamanı geldi’ dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, geçtiğimiz hafta Atatürk Orman Çiftliği topraklarının ’hülle yoluyla’ ABD Büyükelçiliğine satışı için hükümet ile yapılan yazışmaları kamuoyunun bilgisine sunmuştu. Taksim direnişi ile birlikte yeniden gündeme gelen Atatürk Orman Çiftliği mücadelesi yeni bir ivme kazandı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ise konuyla ilgili olarak ABD Büyükelçiliği’nden açıklama beklediklerini belirtti. Hakkan, ’ABD Büyükelçiliği sessiz kalıyor, TOKİ ile Çukurambar’daki AOÇ menşeili arazi üzerinde mutabakata varıp varmadıklarını açıklamalı. Derhal buradan vazgeçmelerini istiyoruz’ dedi.

Hakan, Atatürk Orman Çiftliği’nin yapılaşmaya açılmasıyla on binlerce ağacın kesildiğini, AK Parti’nin bunu hep yaptığını ve artık ’dur’ demenin zamanının geldiğini söyledi.

-BAŞKENT DAYANIŞMASI AOÇ EYLEMİ HAZIRLIĞINDA-

Başkent Dayanışması Sekreteryasını yürüten Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan ise, ’Başkent Dayanışması kurulurken Taksim Dayanışmasını örnek aldı. Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği başta olmak üzere yaşanılabilir bir kent mücadelesi yürütüyoruz. Taksim herkese öğretiyor. Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği topraklarında ağaç kesilerek inşa edilen Başbakanın Aksarayına ve yapılan yollara, kuruluş amacına uygun olmayan tahsislere karşı yönelik mücadelemiz devam ediyor.

En son sit derecesinin düşürülerek yapılaşmaya açılmasına yönelik açtığımız davada bilirkişi raporu lehimize geldi. Yargıyı da Taksim Gezi Parkında alınan yürütmeyi durdurma kararı hızında çalışmaya, ABD Büyükelçiliğini, kaynağı AOÇ toprağı olan kent parçasını satın almaktan vazgeçtiğini açıklamaya davet ediyoruz’ dedi. Candan, 6 Haziran’da Başkent Dayanışması olarak ABD Büyükelçiliğine yürüyeceklerini belirterek, ’Başkent Dayanışması Bileşenleri 6 Haziran’da ABD Büyükelçiliği’nde siyah giysilerle siyah çelenk bırakarak siyah eylem yapacak’ dedi.
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.