You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Askeri Casusluk'ta son viraja girildi

Askeri Casusluk'ta son viraja girildi

Member
Askeri Casusluk'ta son viraja girildi
"İstanbul Askeri Casusluk davasında" Anayasa Mahkemesi kararı için son viraja girildi. Anaysa Mahkemesi Raportörü İstanbul "Askeri Casusluk" davası ile ilgili raporunu tamamlayarak Genel Kurula sundu.

Ulusal Kanal'ın edindiği bilgiye göre, Genel Kurul üyelerinin raporu incelemesinin ardından, "43 subay ve TÜBİTAK uzmanı için esaretin devam ettiği dosya gündeme alınacak.
Dava kapsamında Yüksek Mahkemeye yapılan tüm bireysel başvurular 2014'e 253 numaralı başvuru üzerinde birleştirilecek ve ortak bir karara imza atılacak. Balyoz davasında da tüm bireysel başvurular benzer bir yöntemle birleştirilerek karara bağlanmıştı.

Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi'nin onadığı davada 43 subay ve TÜBİTAK uzmanı için esaret devam ediyor. Dava kapsamında 4 subay, 1 astsubay ve 1 sivil memur olmak üzere 6 kişi hala cezaevinde. 37 subay ve astsubay hakkında da yakalama kararı bulunuyor.

kaynak aydınlık

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.