You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Arka tarafa geç de sana göstereyim"

"Arka tarafa geç de sana göstereyim"

Administrator
"Arka tarafa geç de sana göstereyim"
[COLOR="#000000"]"AKP'nin fetvacısı" olarak bilinen Prof. Ahmet Akgündüz'ün başında bulunduğu Rotterdam İslam Üniversitesi (IUR), başörtülü ve evli iki kadın öğrenciye yönelik taciz skandalıyla gündemde.

Hollanda basınında yer alan habere göre; IUR'de eğitim gören biri 33 diğeri 38 yaşındaki iki kadın öğrenci, üniversite yönetiminden bir kişinin cinsel tacizine uğradıkları gerekçesiyle şikayetçi oldular. Taciz olayı geçen haziran ayında yaşandı.

Öğrenciler, IUR yöneticisinin iki kez kendilerine cinsel tacizde bulunup, tehdit ettiğini ve bunu gündeme getirdikleri için okuldan uzaklaştırıldıklarını belirttiler.

Başları kapalı ve ikisi de evli olan öğrenciler, konuyu mahkemeye taşıdılar. Taciz mağduru kadınların avukatı Emel Çekiç, Hollanda basınına yaptığı açıklamada, tacizle suçlanan IUR yöneticisinin, bir başka yöneticinin de bulunduğu bir ortamda müvekkillerine küfür ve hakaret ettiğini söyledi.

"ARKA TARAFA GEÇ DE GÖSTEREYİM"

Çekiç, IUR yöneticisinin elini kemerine atıp, çıkarıyormuş gibi yaparak, "Arka tarafa geç de sana göstereyim" dediğini anlattı.

Dava dosyasında da, bu olaydan kısa bir süre sonra aynı yöneticinin, kadın öğrencilerin kollarından tutup, "İsteseniz de istemeseniz de benim ellerimden geçeceksiniz" dediği belirtildi.

Rotterdam Mahkemesi, davayı bu hafta görüşecek. Taciz mağduru kadınlar, yarım kalan eğitimlerine devam etmek talebinde bulunuyorlar. Ancak okul yönetimi, kadınların "okul kültürüne aykırı olduğu" gerekçesiyle eğitime devam edemeyeceklerini belirtiyor.

Taciz mağduru kadınların avukatı Emel Çekiç, IUR'nin yaşanan taciz skandalını örtbas etmek istediğini söyledi. Çekiç, ’Müvekkillerim şikayetlerine hiçbir yerde cevap bulamadı. Okulda güvenilir danışman bile yok. Yönetimdeki kişiler kolaylıkla ’Siz yalan söylüyorsunuz’ diyor ve akabinde de cezalandırmak için öğrencileri okuldan uzaklaştırıyor’ diye konuştu.

Her iki kadın da yaşanan olay sonrasında polise suç duyurusunda bulundu. Hollanda polisi, "kişilik haklarına saygı" çerçevesinde dosya hakkında açıklama yapmıyor.
[COLOR="#000000"]
"DAVA AÇMAYACAĞIZ"


IUR avukatı Süzen Akdemir, gelişmeyle ilgili olarak sadece "bu iddialar asılsız" demekle yetiniyor.

Türkiye'de bulunan Rektör Akgündüz, Hollanda'daki Türk medyasına yaptığı açıklamada, taciz mağduru kadınları "iftira atmakla" suçladı. Akgündüz, "Bu olay yeni değil, 5 - 6 aydır süren bir konu. Biz bu öğrencilerimize okulumuzun belli kuralları olduğunu ve her öğrencinin bu kurallara uymak zorunda olduğunu defaten söyledik" dedi.

"PARALEL YAPININ İŞİ"

İftira karşısında dava açıp kadınların cezalandırılması istemiyle dava açma hakları olduğunu belirten Akgündüz, "ama bunu yapmayacağız. çünkü onları Allah'a havale ediyoruz" dedi.

Akgündüz, taciz skandalı konusunda da AKP'nin son dönemde her konuda öne sürdüğü "paralel yapı" iddialarını gündeme getirdi. Ahmet Akgündüz, "Üniversitemizi karalama kamuoyunun gözünde küçük düşürmek isteyenler her zaman olmuştur ve hala var. Biliyorsunuz Türkiye’de 17 ve 25 Alalık 2013 tarihlerinden sonra başlayan bir süreç var. Bu sürecin yansıması olarak bu kardeşlerimiz kullanılıyor olabilir, diye düşünüyorum" görüşünü savundu.

odatv.com/n.php?n=arka-tarafa-gec-de-sana-gostereyim-2509141200
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.