You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Arapça dersinde Atatürk!

Arapça dersinde Atatürk!

Posting Freak
Arapça dersinde Atatürk!
[Resim: 20.jpg]

Gelecek yıl ilk kez uygulanacak seçmeli Arapça dersiyle ilgili içerik netleştirildi...
İlköğretim okullarında gelecek yıl ilk kez uygulanacak seçmeli Arapça dersiyle ilgili içerik netleştirildi.

İlköğretim okullarındaki Arapça dersiyle ilgili çalışmalar tamamlandı. Kamuoyundaki eleştirilerin aksine Arapça dersi’nde Atatürk’le ilgili çok özel bölümlerin de yer aldığını anlatan yetkililer ’Atatürkçülük ile ilgili konuların sınıfta uygulanabilmesi ve bu konulara işlevsellik kazandırılması amacıyla; dil yapılarının düzeyi ile dil becerilerine ilişkin kazanımlara uygunluğu da göz önünde bulundurulmuştur. Atatürk’ün siyasi ve askeri hayatına ait bilgilere ise Ortaöğretim Arapça Dersi Programı’nda yer verilecek’ dedi.

İŞTE ATATÜRK MÜFREDATI

4. SINIF: Öğrenciyle basit cümleler ve görsellerle Atatürk’ün annesi, babası, kız kardeşi hakkında konuşulacak. ’Ben Atatürk, babam Ali Rıza, annem Zübeyde’ gibi.

5. SINIF: Atatürk’ün doğum yerinden hayatına yön veren olaylara kadar tüm detaylarıyla kim olduğu konuşulacak.

6. SINIF: Atatürk’ün eğitim hayatı anlatılacak. Ayrıca ’Egemenlik milletindir. Cumhuriyet fazilettir. Türk dili güzeldir’ gibi bazı sözlerin okunup-yazılması öğretilecek.

7. SINIF: Atatürk’ün bilgisi, kültürü ve kitap okumak, müzik dinlemek, güreş ve doğa sevgisi gibi ilgi alanlarıyla ’Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözü işlenecek.

8. SINIF: ’Okuyan ve Yazan Atatürk’ teması üzerinde cak. Atatürk’ün okumaktan hoşlandığı kitaplar, dinlemekten zevk aldığı müzikler, şarkılar işlenecek. Atatürk’ün annesine yazdığı bir mektupda basitleştirilerek ele alınacak. ’Nutuk, Geometri, Gençliğe Hitabe, Balıkesir Hutbesi’ gibi eserlerine yer verilecek.

21.04.2012
Kaynak: haber.gazetevatan.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Posting Freak
Arapça dersinde Atatürk!
Madem Atatürk'ü bu kadar çok seviyorlardı ise anayasa değişikliğine niye gidiyorlar.
Saman altından su götürenler bunlar.

Atatürk milli eğitim müfretadını o kadar güzel oluşturmuştu ki bu karnı şişikler Atanın ne kadar devrim ve ilkeleri varsa hepsini yok edecekler.Milletin çocujklarına ve aile hayatına kadar girdiler.Bu nasıl edep hayadır.Hepsi faso fiso yavaş yavaş yok edelim ama göze batmayalim diyorlar.Gözünüz çıksın inşallah nemrutlar.
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA
Senior Member
Arapça dersinde Atatürk!
Ey arapça okuyanlar Allah Türkçe bilmiyor mu?
İnsan isen yola gel
Bülbül isen güle gel
İkilik yoktur bizde
Kafir isen dine gel
ZÖHRE ANA
Posting Freak
Arapça dersinde Atatürk!
Arapçayı yobaz kesim zaten benimsemiş durumda. Atatürkçü kesimlerin velilerine şirin gözükmek, onlara arapçayı benimsetmek için ve kamoyunda öncelikle 3x4'e karşı ve de beraberinde arapçaya karşı doğacak tepkileri engellemek için yapılmış siyasi bir manevradır bu...

Çocuk arapçayı mı öğrenecek Atatürk'ü mü? Madem Atatürkü öğretmek istiyordunuz o zaman peygamberimizin hayatı gibi Atatürk'ün de fikirleri ayrı bir ders olarak öğretilsin. Üstelik Atatürk'ün fikirleri çağımıza en güzel ışık tutan fikirlerdir...

Bunlar ağza çalınan bir parmak baldır.
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)
Junior Member
Arapça dersinde Atatürk!
işin en garip tarafı "Türkçe en güzel dildir"i Arapça olarak yazdıracaklarmış.Düpedüz dalga geçiyorlar.Bu milletteki Arapça merakı nedir anlamıyorum.Cumhuriyetten önce Kullandığımız alfabe Arap alfabesi idi fakat bunun okunuşu yine Türkçe idi.Bu ayrımı yapamayan insanlarla aynı ülkede yaşamak ve bu insanların %50 gibi bir çoğunluğu oluşturupta cahilliklerini yine diğer %50ye de ödetmeleri beni kahrediyor..
"Sevdası Büyük Olanın İmtihanı Ağır Olur" Hz.Ali (ra.)
Posting Freak
Arapça dersinde Atatürk!
hunili yazdı:işin en garip tarafı "Türkçe en güzel dildir"i Arapça olarak yazdıracaklarmış.Düpedüz dalga geçiyorlar.Bu milletteki Arapça merakı nedir anlamıyorum.Cumhuriyetten önce Kullandığımız alfabe Arap alfabesi idi fakat bunun okunuşu yine Türkçe idi.Bu ayrımı yapamayan insanlarla aynı ülkede yaşamak ve bu insanların %50 gibi bir çoğunluğu oluşturupta cahilliklerini yine diğer %50ye de ödetmeleri beni kahrediyor..


*********************************************************


Burda, hedefleri Arapca deyil, tek Hedefleri ,YEZİT,Muaviye, ŞEYTAN, Saltanatını kurmak dır, gayeleri.

Devletin Malını , YE ,insanları birbirine ZIT ettiler Araplara İT oldudular : Sonuç , Sonuçda YEZIT ,Oldular. Lanetlendiler.

******************************************************
ON İKİ  İMAMLAR
*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
  1. İmam ALİ
  2. İmam CAFER
  3. İmam ZEYNEL
  4. İmam BAKIR
  5. İmam RIZA
  6. İmam CAFERİ SADIK
  7. İmam HASAN
  8. İmam TAĞI NAĞI
  9. İmam MEHDİYE HÜDA
10. İmam HÜSEYİN,İ DEŞTİ KERBELA
11. İmam CAFER -İ ZÖHRE YE HİBA
12. KIRKLAR DERGAHA


*** *** *** *** **** *** *** *** **** ***
Son Düzenleme: 28/04/2012, 10:39, Düzenleyen: Y O L C U.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.