You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ankara’yı karıştıran büyük skandal!

Ankara’yı karıştıran büyük skandal!

Posting Freak
Ankara’yı karıştıran büyük skandal!
Abdullah Gül’ün imzasını taklit edip atama yaptılar…


[Resim: 2.gif] [COLOR=sienna]Dışişleri Bakanlığı’nın 2004’te yaptığı ateşe yardımcısı atamasında dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün imzasının taklit edildiği ortaya çıktı.

Ankara’yı karıştıran büyük skandal şöyle gelişti: 2004’te Müsteşar vekili Ali Tınaz Tuygan başkanlığında toplanan komisyon, 10 asil ve 5 yedek ateşe yardımcısının isminin Dışişleri Bakanı Gül’e önerilmesine karar verdi.. Listedeki 10 kişinin ataması Abdullah Gül’ün imzasıyla yapıldı.

ATAMALAR DURDURULDU

Şartları uymasına rağmen ataması yapılmayan Osman Nuri Çelik yargıya başvurdu. Mahkeme, kararname Resmi Gazete’de yayımlanmadığı için atamaları geçersiz saydı. Fakat Çelik, emekli olunca da işin peşini bırakmadı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Komisyon kararındaki Bakan imzasının Gül’e ait olmadığını ispat eden Çelik, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Dönemin Dışişleri bürokratlarından Bahadır Kaleli ile Ali Tınaz Tuygan ve sorumluluğu olanların sahtecilikten yargılanmasını istedi.

ARAŞTIRMA BAŞLADI

Osman Nuri Çelik’in savcılığa yaptığı ‘sahte imza’ şikâyeti, Yargıtay’ın üst düzey memur suçlarına bakan bürosuna sevk edildi. Yargıtay’dan gelen yazıda ise inceleme yapılacağı ifade edildi. Dışişleri Bakanlığı da Abdullah Gül’ün imzasını kimin taklit ettiğini araştırmaya başladı
[COLOR=sienna]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.