You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Anaokulu öğrencisi isterse mescit açarız

Anaokulu öğrencisi isterse mescit açarız

Administrator
Anaokulu öğrencisi isterse mescit açarız
Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaöğretim yönetmeliğinde değişiklik yaparak türbanı serbest bırakmasının ardından ilköğretim yönetmeliğinde de değişiklik yaptığı ortaya çıktı. Yeni yönetmeliğe göre, okul öncesi (Anaokulu) ve ilköğretimlerde isteğe bağlı olarak ibadethane açılabilecek.

Birgün gazetesinden Gülsen Candemir’in haberine göre; okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliğinin 81’inci maddesinin 6’ncı fıkrasında yapılan yönetmelik değişikliğiyle anaokulları ve ilköğretimde bundan böyle ibadethane açılabilecek. Yeni yönetmelikte ’Yatılı bölge ortaokullarını pansiyon kısımlarında ibadethane açılır. Okul öncesi öğretim ve ilköğretim kurumlarında talep edilmesi halinde ibadethane ihtiyaçlarını karşılayacak uygun mekan ayrılabilir’ ifadeleri yer aldı.

AKP hükümeti, önce liselerde daha sonra da ortaöğretimlerde türbanı serbest bırakmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni yönetmeliğinde 5. sınıf öğrencilerinden itibaren çocukların türban takabileceği ifade ediliyordu.

Odatv.com
Administrator
Anaokulu öğrencisi isterse mescit açarız
Ankara, Etimesgut İlçe Eğitim Müdürlüğü’nün, tüm okul müdürlüklerine gönderdiği bir yazı, ’Anaokullarında da mescit mı açılıyor?’ sorusunu gündeme getirdi.
Etimesgut İlçe Eğitim Müdürlüğü’nün, 2 Nisan 2014 tarihli ve tüm okul müdürlüklerine gönderilen yazısı ile ’Cuma namazına gitmek isteyen öğrencilere imkan verilmesi, tüm okullarda bay ve bayan mescidi düzenlenmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi’ istendi.

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, bu uygulamayı Meclis gündemine getirdi. Serter, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya şu soruları yöneltti.

1- Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm okullara gönderdiği resmi yazıdaki hususlar hangi kademedeki eğitim kurumlarını kapsamaktadır?
2- Anaokulları, İlkokullar ve Ortaokullarda bay ve bayan mescidi açılacak mıdır?
3- Cuma Namazına gitmek isteyen öğrencilere ders saatinde izin verilecek midir?
4- Örneğin; Ders saatinde Cuma namazına giden 6 yaşlarındaki çocuğun güvenliğini İlçe Milli Eğitim Müdürü mü sağlayacaktır?
5- Diğer inanç grupları için de okullara ibadethane yapılacak mıdır?
6- Okulöncesi Eğitim Kurumları ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde, okullara bay ve bayan mescidi açılması hususunda herhangi bir ibare olmadığı halde, hukuksuz bir şekilde okul müdürlerinden bu konuda düzenleme yapmalarını isteyen Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm hakkında idari soruşturma başlatılacak mıdır?
7- Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm’ün daha üst makamlara terfi ettirileceği bilgisi doğru mudur?

[Resim: nur-serter-meclis.jpg]

rahatsiz.com.tr/anaokullarina-mescit-mi-acacaklar-5442.html
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Son Düzenleme: 25/09/2014, 15:02, Düzenleyen: SuLTann.
Posting Freak
Anaokulu öğrencisi isterse mescit açarız
[COLOR=#0000cd]Zaten istedikleri Oydu Bütün İlk Orta Lise dengi okulların hemen yanlarında cami bekliyor buyurun Öğrenciler hep beraber namaza.
Bir ismim Bektaş bir ismim Ali
Bir ismim Mustafa Kemal'im teni
Bozatlı Hızırdır vallaha Piri
Bir ismim Muhammet Mekkede yeri.

ZÖHRE ANA
Posting Freak
Anaokulu öğrencisi isterse mescit açarız
[COLOR="#800080"]O mescitler, camiler 80-90 yaşlarına gelmişiniz sizi halen adam edememiş...


Allah aşkına söylermisiniz hal böyleyken bacak kadar çocuklara ne faydası olacak...
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.