You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor

Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor

Administrator
Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor
26 Temmuz tarihinde Polat Renaissance Oteli’nde verilecek iftar yemeği Aleviler arasında şimdiden tartışmaları başlattı… “Alevi Bektaşi Federasyonları ve dernekleri” tarafından verileceği iddia edilen iftarın arkasından bakın hangi dernek çıktı.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Ramazan ayının gelmesiyle, Alevi toplumunda “iftar” tartışmaları yeniden alevlendi. Bu yıl Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla gerçekleştirilecek olan iftar yemeği ise bu tartışmaların ana konusunu oluşturdu. “Alevi Bektaşi Federasyonları ve dernekleri“ tarafından verileceği iddia edilen iftarın arkasından bakın hangi dernek çıktı?

Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu

Polat Renaissance Oteli’nde verilmesi planlanan ve yaklaşık 800 davetlinin katılacağı iftarı düzenleyen kurum: Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu… 2010 yılında Anadolu Alevi Derneği adıyla kurulan oluşumun merkez binası İstanbul - Ataşehir’de yer alıyor. Kurumun Genel Başkanı eski Gaziantep AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Hortoğlu... İki yıl içerisinde “muazzam” bir şekilde büyüyen federasyonun, Türkiye çapında 15 temsilciliğe ulaştığı belirtiliyor. Derneğin 2010 yılında sonra kurulmuş olması, 2000’li yılların başında filizlenen ve Alevi açılımı ile hız kazanan ‘Gülen Cemaati – AKP’ çevrelerinin naylon Alevi dernekleri kurma çalışmalarını akla getiriyor.

Önalan: “Türkiye mozaiğini yansıtmak istiyoruz”

Verilecek iftar yemeğiyle ilgili sorularımızı yanıtlayan Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Önalan, “Türkiye’deki kardeşlik mozaiğini yansıtan bir tabloyu toplumumuza göstermek için böylesi bir iftar veriyoruz” dedi. Alevi toplumunun bu etkinlikten rahatsızlık duymayacağını ifade eden Önalan, benzeri bir iftar organizasyonunu Muharrem ayı içerisinde de gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

İbrahim Polat ve Zeynel Abidin Erdem

Dağıtılan davetiyelerde Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu’nun adı geçmiyor. Onun yerine davetiyelerde tertip komitesi adına iki isim yer alıyor: İbrahim Polat ve Dr. Zeynel Abidin Erdem… Polat Holding’in kurucularından ve Adnan Polat’ın babası olan İbrahim Polat’ın, Alevi kurumlarında üstlendiği aktif bir görev bulunmuyor…

Uzun süre Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanlık görevini yürüten Dr Zeynel Abidin Erdem’in ise hiçbir Alevi kurumunda aktif bir görevde de bulunmadığı gibi Alevi kökenli olmaması da dikkat çeken ayrı bir nokta… Seyit soyundan geldiği için Alevi kurumlarına yakınlık duyduğu ifade edilen Erdem’in, TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından 2006 tarihinde verilen bir “TBMM Üstün Hizmet Ödülü” var…

Fuat Ateş – Alevilerin Sesi Dergisi Özel Haber

9 Temmuz 2012
Senior Member
Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor
Para ve iktidar uğruna yolunu, inancını, satanlar işte böle işler yapar.akp nin istediği aleviliği yapmaya çalışan bir grup insancık.Bundan 19 yıl önce Sivas'ta ondan önce Maraş ve Çorum....Katliam yapanlara o katliamları destekleyenlerle aynı masada iftar açmak ne kadar acı ve utanç verici. Aleviliği bir kalıba bir tanıma sokma isteğinin bir parçaları bunlar.Sadece yazık diyorum....Sadece yazık....
Ellerinde çıralarla gezen çıplak ayaklı körlere ihtiyacı var dünyanın”
Posting Freak
Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor
Desenize Alevilerin sırtı daha yere gelmez!!!

Durum gayet normal eğer bu ülkede ocak zade olmadan , dede olunabiliyorsa,Alevi olmadan Alevi derneği başkanı da olunabilir..

Okunur selası ılıdı suyu
]İntizar eyledim Üseyin soyu

Kerbalada derin dermansız kuyu
Kestiler Üseyin’i uzanır boyu

Pir zöhre Ana...
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Administrator
Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor
Ehlibeyt yolundan uzaklaşanı Allah böyle şaşırtır işte..İktidar yalakaları ..Aleviliği Sünnileştirme politikaları..Yavaştan yavaştan Sünni ibadetlerini empoze etme çalışmaları..Kendini bilmez çapulcular o federasyonun adından da mı utanmıyorsunuz?

Ceddini bilmeyen kendini hiç bilmez..Pirim ıslah etsin..
Posting Freak
Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor
Çok geç değil henüz dün haberlerde izledik hepimiz.Alevilik ayrı bir din değildir.İslamın içerisinde oluşturulmuş bir felsefedir.İslamda ibadet yeri camidir.O halde alevilerde islamın içerisinde yer alıyorlarsa alevilerin ibadet yeride camidir. Bu görüşü benimseyen;yıllardır alevilerin kanını emen insanlar gelip dernek başkanı oluyor oda yetmiyormuş gibi bizim aleviler ramazan için iftar yemeği veriyor.Ya dağ dağa baka baka kararıyor ya da körle yatan şaşı kalkıyor sizce hangisi ?
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana
Senior Member
Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor
İnancın gölgesi ne kadar da büyük bu dünya da...Alevilere yönelik açılım hoşgörü politikası ne kadar güzel...Haydi Aleviler Camii'ye yeni slogan budur bunun ötesi yoktur.Sivas'ta yaktılar...dediler ki memlekete hayırlı uğurlu olsun zaten onlar boşa yandı....Bahçelievler de katliam oldu...dediler ki devlet düşmanı bu kızıllar....Adamlar kahraman ölenler vatan haini...12 Eylül'ü biz yaşamadık belki ama...dediler dava açacaz...bir gıdım yol gidilemedi olan gene ölenlere işkence edilenlere kaldı..Bir anne düşünün evladı için kapısını 31 yıl açık bırakıyor....Bir anne düşünün evladı Sivas'ta diri diri yakılıyor...Bir çocuk düşünün babası Maraş'ta gözünün önünde vuruluyor Annesi zorbalığa uğruyor...Bunun gibi bir sürü olay....Ama nedense Alevilecilikler ramazan iftarı veriyor...Bunun üstüne Saygı değer bir Milletvekili Cem evi açılsın Aleviler ibadet etsin diyor...Devletin Meclis başkanı ve İktidar partisi diyor ki Aleviler camii ye gitsin orda ibadet yapsın diyor....Eee ahali uyuyor ne de olsa onlar bu işi biliyor...Haydi Aleviler Camii'ye....
Ellerinde çıralarla gezen çıplak ayaklı körlere ihtiyacı var dünyanın”
Posting Freak
Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Ramazan İftarı veriyor
Ilımlı İslam projesi ABD yanlısı İslam'ın bir igadesidir.
Tabi ki Alevilik de ılımlı olmalıdır.
Bu dernek, faaliyetleri için AB'den hibe proje desteği de almış olabilir.
AB muhibi Aleviler ve ABD yanlısı bir Alevilik işlerine gelir.
Okuyalım:
AB- Tabuta Çakılan Son Çivi:
Yılmaz DİKBAŞ.
Kemalist olduğunu her platformda ifade eden yazarımızın tüm kitaplarını okuyalım.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.