You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Amerika Suriye'ye müdahale edebilir

Amerika Suriye'ye müdahale edebilir

Administrator
Amerika Suriye'ye müdahale edebilir
İsrail’in son saldırısının Amerika’yı Suriye’ye müdahale kararı vermeye sevk edebileceği öne sürüldü.

Washington Post'ta Karen DeYoung imzasıyla yayımlanan haberde İsrail’in hava saldırısı ve Suriye hükümeti tarafından misilleme tehditti karşısında Obama yönetiminin birkaç hafta içerisinde Suriye konusunda bir karar verebileceği bildirildi.

ABD Başkanı Barack Obama’nın bir röportajda İsrail’in saldırısını Suriye’nin Hizbullah’a silah sevkiyatını engellemek amacıyla gerçekleştirdiğini ve bu yüzden anlaşılabilir olduğunu söyleyen gazete. İsminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir Batılı yetkilinin de ’Amerikan ulusal güvenlik ekibi ve ABD Başkanı’nın çevresindeki diplomatik ekip, Suriye’ye müdahalenin arttırılması konusunda çok istekli’ olduğunu iddia etti.

MÜDAHALE KAÇINILMAZ

Haberinde Suriye’ye müdahale konusunda yönetime birtakım şartlar getiren Amerikalı senatörlerin dahi artık müdahaleyi kaçınılmaz gördüklerini belirten gazete, Amerikalı askeri yetkililerin Washington’un vereceği kararlar arasında Suriye’deki silahlı gruplara silah verilmesi ve Suriye ordusunu zayıflatmak için Amerika’nın uçaklarını ve füzelerini kullanması gibi seçenekler bulunduğunu bildirildi.

Suriye’ye müdahale konusunda yönetime birtakım şartlar getiren Amerikalı senatörlerin dahi artık müdahaleyi kaçınılmaz gördüklerini belirten gazete, Özgür Suriye Ordusu komutanı Selim İdris’in ’Hiçbir Amerikan silahı aşırı gruplara gitmez, bu silahlar dikkatle gözetim altında bulundurulur ve Suriye’deki çatışmalar bittiğinde bu silahlar yeniden Amerika’ya iade edilir’ şeklindeki açıklamasına yer verdi.

RUSYA "SURİYE'YE SİLAHLI MÜDAHALE OLACAK"

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Alexander Lukashevich, düzenlediği basın toplantısında on gelişmeler ışığında Suriye'ye silahlı müdahalenin yaklaştığını düşündüklerini söyledi. İsrail'in Suriye topraklarına yaptığı saldırıyı değerlendiren sözcü, dünya ülkelerinin artık Suriye'ye müdahale ihtiyacı hissettiğini belirtti. 'Korkarım ki Suriye'ye bir silahlı müdahale yaklaşıyor' ifadelerini kullanan Lukashevich, Rusya'nın da durumu çok yakından ve dikkatle takip ettiğinin altını çizdi.

Odatv.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.