You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ali İsmail davası başladı!

Ali İsmail davası başladı!

Member
Ali İsmail davası başladı!
Kentte geniş güvenlik önlemi alınırken, duruşmada güvenlik kamerası görüntüleriyle ilgili TÜBİTAK raporu okunacak ve sosyal medyada dolaşan o görüntüler ilk defa mahkeme huzurunda izleniyor.
3 Haziran 2013’te Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın polis ve sivil vatandaşlardan yediği dayak sonucu öldüğü iddiasıyla açılan davaya devam ediliyor. Bugün, güvenlik gerekçesiyle Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne alınan davanın 4. duruşması yapılıyor.
EMEL KORKMAZ: ALİ İSMAİL KABUSUNUZ OLACAK
Sanıkların salona alınmasıyla Ali İsmail’in annesi ayağa kalkıp ’Hepinizin Allah belasını versin’ diye isyan etti. Emel Korkmaz, ’Katiller bunlar katiller. Ali İsmail kabusunuz olacak inşallah’ diye bağırdı. Mahkeme heyeti bu sırada yerini aldı. Dava görülmeye başlandı.
Duruşmada Adli Tıp Raporu okunuyor. Rapor yaralanmaların ve Ali’nin kullandıgı ilaçların ölüme etkisi hakkında. Ardından TÜBİTAK raporu okunacak. TÜBİTAK tarafından değiştirildiği ifade edilen 6 dakikalık görüntü izlenecek. Sonra tarafların görüşleri ve savcının görüşleri alınacak.
BERKİN’İN ANNESİ DE SALONDA
Gezi eylemleri sırasında ekmek almaya gittiği sırada öldürülen Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’da duruşmayı takip ediyor.
ADLİ TIP RAPORU AÇIKLANDI
Ali İsmail’le ilgili Adli Tıp Raporu okundu. Adli Tıp Raporu’na göre ölüm sebebi: Kemik kırıkları, beyin kanaması. Kemik kırıkları hayat fonksiyonlarını orta derecede etkileyecek nitelikte. Kırıklarla ölüm arasında illiyet bağı var. Ali İsmail’in kalbi Adli Tıp Raporu’nda 500 gr olarak açıklandı. Ağabeyi Gürkan Korkmaz ’Yüreğini tartamamışlar’ dedi.
Adli Tıp Raporu’nun ardından TÜBİTAK raporunun okunmasına geçildi.
TÜBİTAK RAPORU: GÖRÜNTÜLER 4 KEZ SİLİNMİŞ
TÜBİTAK’ın incelediği ve sanıkların silmiş olduğu tüm görüntü kayıtlarında düzeltme, kurtarma ve iyileştirmeler var. Raporun sonuç kısmı: Yeni Harman Fırını’nın görüntü kayıtları 06.06.2014 tarihinde dört kez silinmiş. Görüntülere ulaşılamamıştır.
Kameranın kapatıldığı TÜBİTAK raporlarında da belirtildi. Mahkemede açıklanan raporda yer alan ifadeler şöyle:

TÜBİTAK tarafından iyileştirilmiş olan darp anları salonda gösterilmeye başlandı. Rapordaki görüntülerde sanıklar net olarak görünüyor.
Sanıklar ve avukatları, ilk duruşmalarda güvenlik kamerası görüntülerinde dayak yiyen kişinin Ali İsmail Korkmaz olmadığı yönünde savunma yapmış ve görüntülerin TÜBİTAK tarafından incelenmesini istemişti.
EMEL KORKMAZ FERYAT ETTİ
Rapor okunurken, anne Emel Korkmaz, ’İyi bakın, hani ’biz değildik öldüren’diyordunuz, utanmadan bakıyorsunuz, iyi bakın’ diye sanıklara bağırarak ağladı.
Görüntülerin izlenmesinin ardından duruşmaya ara verildi.

kaynak: sözcü

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.