You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Alevilik Siyasete Malzeme Edilmesin"

"Alevilik Siyasete Malzeme Edilmesin"

Posting Freak
"Alevilik Siyasete Malzeme Edilmesin"
[FONT=System] AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Alevilik ile ilgili hükümetin yeni bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek, Aleviliği siyasi malzeme yapmak isteyenlere uyarılarda bulundu.

İmam Hüseyin Kültür Derneği'ni ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Başkan Mehmet Küçük ve dernek yöneticileriyle sohbet etti. Ahmet Aydın ve dernek yöneticileri hükümetin Kürt sorunu ile ilgili attığı adımlar ile Alevilik ile ilgili yapılan çalışmalardan bahsetti.

Ahmet Aydın, birlik ve beraberlik içerisinde olunduğunda Türkiye'nin aşamayacağı hiçbir sorunun olmayacağına dikkat çekerek, inançla ilgili bir takım hadiselerin siyasi polemiklere de konu edilmemesi gerektiğini vurguladı. Herkesin Anayasada birinci sınıf vatandaş önerisi ile yola çıktıklarını kaydeden Ahmet Aydın, Kürt sorunu noktasında attıkları adımların insanların ölümünün önüne geçtiğini, Alevilikle ilgili olarak ise ciddi manada çalışmaları olduğunu aktardı.

Ahmet Aydın, hükümetlerinin red, inkar ve asimilasyon politikasına çizgi çektiğine işaret ederek şunları söyledi: "Tartışamadıklarımızı oturup tartışabiliyoruz. Red, inkar asimilasyon politikalarını geride bıraktık. Bu ülkede yaşayan herkesin bir ve beraber yaşaması adına ciddi adımlar attık. Yine Alevilikle alakalı geçen dönemde 5-6 tane çalıştay, Bakanımız Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. Bu çalıştaylarla çok ciddi bir noktaya gelindi. Okullarda Alevilikle ilgili bilgilerin verilmesi din kültür derslerinde Alevilikle ilgili bir takım çalışmaların yürütülmesi gibi önemli çalışmalar yapıldı. Tabii ki Sayın Başbakanımızın özellikle Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ'a bu konu ile ilgili yeni bir çalışma yapılması noktasında talimatları da oldu. Çalışmalar yürütülüyor. Diliyoruz ve umuyoruz bu tür önemli konuların hiçbir siyasi parti tarafından siyasete alet edilmeden, siyasi polemiklere heba edilmeden, gerçekten üzüm yemek adına insanlarımızın hür ve özgür bir şekilde yaşaması, kendilerini ifade edebilmesi adına da sonuca doğru götürmek durumundayız. Bunun için herkesten her kesimden bu hassasiyeti bekliyoruz. Biz samimiyiz bu ülkede yaşayan herkesin inandığı doğrultuda yaşaması gerektiği noktasında elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz ."

CİDDİ SIKINTILAR VAR

İmam Hüseyin Kültür Derneği Başkanı Mehmet Küçük, hükümetin Kürt sorunu noktasında attıkları adımları memnuniyetle karşıladıklarını, Alevilikle ilgili yeni Anayasa'dan beklentileri olduğunu vurguladı.

Küçük, Türkiye'de çok ciddi sıkıntılar ve problemler olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'nin birinci sorunu Kürt sorununa, hükümetin çözme konusunda irade göstermesi ve son 6 aydır insanların ölmemesi hepimizi sevindiriyor. Türkiye'nin ikinci büyük sorunu diyebileceğimiz Alevilikle ilgili sıkıntılar var. Hükümetin bu konuda beş altı çalıştayı oldu. Bizde bu konudaki fikirlerimizi zaman zaman dile getirdik. Hükümetten beklentimiz, Türkiye'deki herkesin kendisini eşit yurttaşlık düzeyinde temsil edildiğini görmesi ve bu anlamda yeni bir Anayasa ile kendisini ifade edebilecek, yer bulacak tanımlamanın yapılmasıdır"
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..
Administrator
"Alevilik Siyasete Malzeme Edilmesin"
İmam Hüseyin Kültür Derneği Başkanı Mehmet Küçük, hükümetin Kürt sorunu noktasında attıkları adımları memnuniyetle karşılamış zaten memnuniyetle karşılamasa şaşardım !!!

Mehmet Küçük bir Alevi derneğinin başkanı ise önceliği Kürt Sorunu değil Alevilerin sorunlarıdır. Bununla ilgili tek kelime açıklama yok. Siz o derneklerin başına ne diye geldiniz sayın Küçük?

Cemevlerinin ibadet hane sayılmaması sorunu gün gibi ortadayken, başbakanın Cemevleri ile ilgili sözleri "cümbüş evi,Ucube" unutulmamışken, Din dersi sorunu ortadayken, Sivas katliamının zanlılarının avukatları iktidar partisinde bakan milletvekili iken bir dernek başkanı çıkıyor KÜRT SORUNU ile ilgili beyanat veriyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'ın neden bu derneği seçtiğini görmeyecek kadar aklımızı yitirmedik beyler,bayanlar...

Tek kelime ile yazıklar olsun size.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.