You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevilik sempozyumu bildirileri kitaplaştirildi

Alevilik sempozyumu bildirileri kitaplaştirildi

Administrator
Alevilik sempozyumu bildirileri kitaplaştirildi
[COLOR="#000000"]

Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlen geçmişten günümüze Alevilik 1. uluslararası sempozyumunda sunulan tebliğler Kitap haline getirildi.
Bingöl Üniversitesi tarafından organize edilen ve 3-5 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen geçmişten günümüze Alevilik 1. uluslararası sempozyumu bildirileri kitap haline getirilerek yayımlandı. Bingöl Üniversitesi yayınları tarafından iki cilt olarak baskısı yapılan ve editörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yazıcı’nın yaptığı kitapta toplam 97 makale yer alıyor. Türkiye’deki 43 farklı üniversiteden akademisyen, araştırmacı yazar, Alevi Dedeleri ve resmi kurumlardan katılımın sağlandığı sempozyuma yurt dışından da 6 akademisyen katılmıştı.
Sempozyum bildiri kitabında tarihsel süreç, inanç ve kurumlar, edebiyat ve müzik, Alevilik ile ilgili farklı konular yer alıyor.

milliyet.com.tr/alevilik-sempozyumu-bildirileri-kitaplastirildi-bingol-yerelhaber-383809/
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.