You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevileri Hedef Alan Din Öğretmeni Bursa'da Protesto Edildi

Alevileri Hedef Alan Din Öğretmeni Bursa'da Protesto Edildi

Administrator
Alevileri Hedef Alan Din Öğretmeni Bursa'da Protesto Edildi
[COLOR=#212529] Bursa'da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehtap Cengiz’in aleviler hakkında sarf ettiği nefret söylemine tepki gösteren Bursa Alevi Platformu ve Bursa Demokrasi Güçleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapmıştı. Açıklama sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak öğretmenin görev yerinin değiştirildiğini ve soruşturma açıldığını bildirdi.

[COLOR=#212529] Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
[COLOR=#212529] ’İlimizdeki bir öğretmenimizin ders esnasında Alevilik hakkında sarf ettiği söylemleri ile ilgili bir velimizin şikayeti üzerine derhal Müdürlüğümüzce gerekli soruşturma başlatılmıştır. Söz konusu öğretmen hakkında görev yeri değişikliği tedbiri uygulanmıştır. Konu hakkındaki soruşturma tüm boyutlarıyla ve hassasiyetle yürütülmekte olup, en kısa sürede tamamlanacaktır.’

NE OLMUŞTU?

[COLOR=#212529] Bursa Hürriyet Anadolu Lisesinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mehtap Cengiz sınıfta ’Ben Alevilerin gittikleri yolun yanlış olduğunu düşünüyorum. Çoğu Alevi ailede çocuğun kimden olduğu belli değil. Alevilerin Hz. Ali’yi Hz. Peygamberimizin yerine koyduklarını, çoğu Alevinin ahlaki açıdan bozuklukları bulunduğunu, bir erkek ile kız öğrencinin ders dışında konuşmasının da zina olduğunu’ söylemesi üzerine sınıfta bulunan Alevi öğrenciler durumu ailelerine bildirdi. Ailenin okula gelerek duruma tepki gösterdikten sonra Bursa Barosuna başvurarak olayı yargıya taşımıştı.

(Bursa/EVRENSEL)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.