You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevilere ölüm diye biz yazmadık

Alevilere ölüm diye biz yazmadık

Administrator
Alevilere ölüm diye biz yazmadık
Ankara'da bir evin duvarına "Alevilere ölüm" yazdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi suçlamaları reddetti.

Mamak'ta bir evin girişinde duvara "Alevilere ölüm" yazdıkları iddiasıyla gözaltına alınıp emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılan S.D. ve A.M.Ü, avukatlarıyla Mülkiyeliler Birliği'nde basın toplantısı düzenledi.

Yazıyı kendisinin yazmadığını söyleyen S.D, "Ayın 14'ünde meydana gelen bu olaydan polisin beni aramasıyla haberdar oldum. Beni çağırdılar ve ifade vermek üzere karakola gittim. 19'unda ise sabah saat 6'da operasyonla gözaltına alındım" dedi.

Emniyetteki ifadelerinde suçlamaları kabul ettikleri iddiaları ve olayı provakasyon amacıyla gerçekleştirdikleri yorumlarını da yalanlayan S.D, ifade tutanağını göstererek, "Polis bize halkı düşmanlığa sevk eden bu eylemi neden yaptığımızı, kimden talimat aldığımızı ve örgüt adına mı hareket ettiğimizi sordu. Biz suçlamaları reddettik. Serbest bırakıldıktan sonra internette suçlamaları kabul ettiğimiz yönünde haberler gördük. Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Bu yazıyı biz yazmadık. Gerçek faillerin yakalanmasını istiyoruz. Bizim üzerimize atılarak olay kapatılmaya çalışılıyor" diye konuştu.

S.D, soru üzerine, polisin evde yaptığı aramada yazının yazıldığı kalemi bulamadığını, bilgisayarlarının imajını kopyalayıp cep telefonlarına el koyduğunu söyledi.

Gerçek suçluların bir an önce yakalanmasını istediklerini belirten A.M.Ü. ise komşularının iddiasıyla gözaltına alındıklarını savunarak, "Tek suçumuz o saatte kameranın önünden geçmek. Hakkımızda çıkan haberlerin ardından çok zor durumda kaldık. Utanç verici bir durumla karşı karşıyayız" dedi.

kaynak:internethaber

Devami...
Senior Member
Alevilere ölüm diye biz yazmadık
bizde inanmamistik zaten . nede cabuk buldular. ama ali ismail in katillerini bulamadilar nedense. artik hak hukuk diye bir sey kalmamistir. once ALLAHA sonra PIRIME siginirim..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.