You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevilere IŞİD tehdidi

Alevilere IŞİD tehdidi

Administrator
Alevilere IŞİD tehdidi
İstanbul Sarıgazi’de korkunç bir olay yaşandı. Alevilerin yaşadığı 9 apartmana [COLOR="#000000"]’Alevilere, Kürtlere ölüm. Tekbir IŞİD’ yazıldı.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) geriliminin tüm dünyayı ve özellikle Türkiye’yi sardığı günlerde, İstanbul’da Sancaktepe’ye bağlı Sarıgazi’de Alevilerin başına gelenler gerilime tuz biber ekti.

İstanbul’da Alevilerin yaşadığı dokuz apartmanın duvarına ’Alevilere, Kürtlere ölüm. Tekbir IŞİD’ yazılması tedirginlik yarattı.

ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR YAZIDAN KORKTU

Cumhuriyet’ten Ali Açar’ın haberine göre, yazıların özellikle çocuklarda paniğe neden olduğunu belirten apartman sakinleri, ’Bu olayın hükümetin IŞİD’i masum göstermeye çalışan açıklamalarının ardından olması düşündürücü. Ortada cinayet işlemeye meyilli insanların bulunduğu bir ortamda yetkililer açıklamalarına dikkat etmeli. Çocuklar korkudan titremeye başladı’ dedi.

IŞİD VE 3 HİLAL AMBLEMİ

Polisin sadece duvara yazılan yazının fotoğrafını çektiğini ve sitedeki kamera görüntülerinin bir kısmını aldığını söyleyen yurttaşlar Emniyet’in parmak izi çalışması yapmamasına tepki gösterdi. Sancaktepe Sarıgazi’de cuma akşamı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Alevi yurttaşların yaşadıkları Sarıbelde Sitesi’ndeki bir blokun giriş duvarına üzerinde IŞİD ve 3 hilal amblemi bulunan ’Alevilere, Kürtlere ölüm. Tekbir IŞİD ’ yazısı yazıldı.

ÖNCE ’PANİK YARATMAYA YÖNELİK OLDUĞUNU’ DÜŞÜNDÜLER

Olayın panik yaratmaya yönelik olduğunu düşünen ve üzerinde fazla durmayan site sakinleri, olayın kimler tarafından yapılmış olabileceğini araştırırken cumartesi günü ise L18, L23, N4, N5, N9, A28, C28, F27 ve U7 bloklarına aynı el yazısıyla yine tehdit içerikli yazılar yazıldı. Bunun üzerine olay yerine polis çağıran site sakinleri şikâyetçi oldu.

Sitenin güvenlik kamera görüntülerini ve yazıların bulunduğu yerin görüntülerini toplayan polis, güvenlik görevlilerinin ifadesini alarak ayrıldı. Polisin parmak izi çalışması yapmamasına tepki gösteren site sakinleri, olay yerine gelen bir polisin de ’ Belki yazılamayı sizin içinizden veya çevrenizden bazı gruplar yapmıştır ’ sözlerine şaşırdıklarını söyledi.

’İKTİDAR POLİTİKALARININ BİR YANSIMASI’

Cumhuriyet’te yer alan haberdeki ifadelere göre, olayın ardından açıklama yapan site sakinleri ve avukat Cemal Gülmez olayın tedirginlik amacıyla yapılmış olabileceğini düşünüyor. Hükümetin dindar ve kindar nesil projesinin meyvelerini vermeye başladığını söyleyen Gülmez, ’Burada daha önce Alevi ve Sünni yurttaşlarımız arasında bir sorun yaşanmadı. Hükümetin mezhep eksenli politikalarının sonucu ortaya çıkan durumdan sadece biri. İnsanlar tedirgin oldu ve özellikle çocuklar korkuyor’ diye konuştu. Apartmanı işaretlenen Haydar Çınar ise AKP’nin açıklamalarının bu tür çete özentilerini cesaretlendirdiğini savunarak ’Bunlar cesareti iktidardan almaktadır. İnsanları paniğe sürüklemek ve tedirgin etmeyi amaçlıyorlar’ dedi.

Kaynak – Rotahaber

rahatsiz.com.tr/alevilerin-yasadigi-apartmanlara-isid-imzali-korkunc-tehdit-52967.html
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.