You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevilere çirkin tahrik

Alevilere çirkin tahrik

Posting Freak
Alevilere çirkin tahrik
CHP Adana Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, Adana’da özellikle Alevi vatandaşların yaşadığı bölgede dağıtılan bildiri ile ilgili sükunet çağrısı yaptı.

Özgümüş, ’Kim olduğu belli olmayan kişi veya kişiler, önceki gün Alevilerin yoğun olduğu mahallelerde adı daha önce duyulmayan bir örgütün imzasıyla, cihat çağrısı yapan ve Esad’a destek verenlerin başının gövdesinden ayrılacağı yönünde tehditler içeren bildirileri, ev ve işyerlerinin kapılarının altından atarak dağıtmışlardır.

Sosyal medyada hızla yayılan bu bildirilerle ilgili, ne gibi önlem alınması ve nasıl bir tepki gösterilmesi yönünde çok sayıda telefon ve mesaj aldık.’ diyerek şöyle devam etti :

’Türkiye’nin geldiği hassas noktada, Alevi kesimini, özellikle Arap Alevi kesimini ve gençlerini kışkırtmaya yönelik bazı oyunların tezgahlandığını biliyoruz. Bu bildiriyi kimin dağıttığı, gerçekten böyle bir örgüt olup olmadığı, provakatif profesyonel işi mi veya fanatik bir grup işi mi olduğu belli değil. Konu güvenlik güçlerimizin takibindedir.

Bu aşamada tepki göstermek veya birlik olunduğu yönünde bir güç gösterisi, atam olarak bu provokasyonu tezgahlayan alçakların amacına hizmet edecektir. Tüm Alevi kesimini ve özellikle gençlerimizi sakin olmaya ve araştırmanın sonucunu beklemeye davet ediyorum’

11 Nisan 2013
Kaynak : yurthaber.mynet.com/
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.