You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Aleviler Ankara’ya yürüyor

Aleviler Ankara’ya yürüyor

Administrator
Aleviler Ankara’ya yürüyor
Hükümetin "zorunlu din dersi" dayatmasına karşı Alevi dernekleri Ankara'ya yürüyeceklerini açıkladı. Çorum Hacı Bektaşi Veli Anadolu kültür Vakfı ve Çorum Alevi Kültür merkezi Derneği Başkanı Nurettin Aksoy; "Eğitimde yaşanan hak ihlallerine karşı Başkent'e yürüyoruz" dedi.

Aleviler dernekleri, 12 Ekim’de taleplerini dile getirmek için Ankara Sıhhiye Meydanı’nda miting yapacaklarını duyurdu. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin "zorunlu din dersleri kaldırılsın" kararına karşı eğitimi dinselleştirme adımlarını sonlandırmayan AKP hükümetine karşı Alevi dernekleri harekete geçti.

ÇORUM’DAN GENİŞ BİR KATILIM OLACAK

Eğitimde dinselleştirme projesine karşı yurdun dört bir yanındaki Alevi dernekleri ile birlikte Ankara’ya yürüdüklerini kaydeden Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği Başkanı Nurettin Aksoy, Ankara Sıhhiye Meydanı’nda yapılacak olan mitinge Çorum’dan geniş bir katılımın olacağını söyledi.

Seyfettin Mete / Çorum

Odatv.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.