You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi toplumunun sorunlarını çözmek için ...

Alevi toplumunun sorunlarını çözmek için ...

Administrator
Alevi toplumunun sorunlarını çözmek için ...
[COLOR="#000000"]''Alevi toplumunun sorunlarını çözmek için somut adım atılmadı’

Avrupa Birliği Komisyonu’nun 8 Ekim’de açıklayacağı 17. İlerleme Raporu, Alevilere yönelik ayrımcılığın devam ettiği ve sorunların çözümüne ilişkin somut adım atılmadığı tespitini yaptı. [COLOR="#000000"] Cemevlerinin hâlâ ibadethane olarak ’resmen’ tanınmadığına işaret edilen taslakta, Alevilerin ibadet yeri inşa etmede sorunlarla karşılaştığına dikkat çekildi.

AB Komisyonu 8 Ekim’de açıklayacağı 17. İlerleme Raporu’nda Alevilerin sorunlarına geniş yer ayırdı. ’Alevi toplumunun sorunlarını çözmek için somut adım atılmadı.’ denilen taslakta, Diyanet’in İslam’da tek ibadet yerinin cami olduğuna dair açıklamaları da eleştirildi.

Bazı Alevi derneklerinin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları için toplantılara davet edildiği ve ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmadıkları da belirtildi.
Çankaya Cemevi’nin kapatılması ile ilgili dosyanın Yargıtay’da devam ettiğini kaydeden AB, Alevi vatandaşların evlerine yapılan saldırıları da gündemine aldı.
Taslakta, 2013’te birçok şehirde Alevi vatandaşların evlerine zarar verildiği, aralık ayında da benzer hadiseler yaşandığı ve sürece ilişkin soruşturmaların devam ettiği kaydediliyor.
Taslakta ayrıca, Alevi toplumunun ayrımcı bir dile maruz kaldığı ve hükumet üyelerinin de bu ayrımcı dili kullandıkları belirtildi.

kirmizihaber.com/alevi-toplumunun-sorunlarini-cozmek-icin-somut-adim-atilmadi/
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Administrator
Alevi toplumunun sorunlarını çözmek için ...
Alevi toplumunun sorunlarını çözmek için somut adım atılmadı ama Alevi toplumunun sorunlarını çözmek için adım atılmış gibi yapıldı. Alevi kurultayları yapıldı.Peki sonuç? Kocaman bir sıfır... Amaç sorunları çözmek değildi yeni sorunlar yaratmaktı. Her meselede olduğu gibi Alevi kurultaylarında da "Algı operasyonu" yaratıldı.

"Ey Aleviler bak daha önce hiç bir hükümet Alevileri muhatap almıyordu..!" dediler...

Peki siz O Alevileri sokaklarda, gezi parkında ne yaptınız ?

Devletin hangi üst kademesinde Vali, Kaymakam, Polis Müdürü vb. yaptınız?

Alevi toplumunun sorunları yüzyıllardır çözülmedi ve bundan sonra da çözülmez. Çünkü Alevi toplumu yüzyıllardır haksızlıklar karşısında hep Muhalefet olmuş bir toplumdur.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.