You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi köylerine saldırı

Alevi köylerine saldırı

Posting Freak
Alevi köylerine saldırı
[FONT=Book Antiqua] [COLOR="#000000"]Lazkiye ve Şam'da "Esad yanlılarını" hedef alan silahlı çeteler, Şam'da 5 kişilik bir aileyi katletti.

(soL - Dış Haberler) Suriye'de silahlı çeteler Lazkiye ve Şam'da "Esad yanlılarına" saldırırken, bir aileyi çocuklarla birlikte katletti.

Muhalefet yanlısı Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Şam'ın kuzeyindeki Rukneddin bölgesinde yaşayan "Esad yanlısı" bir aile, "kimliği belirsiz" silahlı kişiler tarafından evlerinde katledildi. Baba, anne ve üç çocuğun öldürüldüğü katliamda, ailenin dördüncü çocuğu banyoya saklanarak hayatını kurtardı. Katledilen çocuklardan bir tanesi kız öğrenciyken, diğer ikisi üniversiteliydi.

Ailenin nasıl öldürüldüğüne dair çelişkili haberlerin geldiğini söyleyen SOHR, katliamın silahla ya da boğaz kesilerek yapıldığını söyledi. SOHR, ayrıca, ailenin Lazkiye kökenli Alevilerden olduğunu da belirtti.

Lazkiye'de Alevi köylerine saldırı

Öte yandan Lazkiye'de de El Kaide uzantılarının Alevilere saldırıları sürüyor. Ekrad Dağları civarında başlayan saldırılarda en az 30 kişinin öldüğü belirtiliyor.

Salma'da üslenen El Kaide'ciler, Lazkiye'nin etrafındaki 10 Alevi köyüne saldırdı. El Kaide'cilerin Fransız yapımı Miilan anti-tank füzeleri ile Rusya yapımı Konkurs ve Grad füzelerini saldırılarda kullandığı iddia ediliyor.
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..
Administrator
Alevi köylerine saldırı
Suriye'de Esad kazanana kadar bu savaş böyle bazen yüksek bazen de düşük seviyede devam eder. Bu savaşın kaybedeni yine Halk olacak. Alevi, Kürt şuan topun ağzında olan bu gruplar.

En kötüsü nedir peki?

En kötüsü bu kirli savaşın bu kadar uzamasına Türkiye'nin şeriatçı köpek sürülerine vermiş olduğu açık destektir. Her ölen çocuğun kanında Türkiye'nin sorumluluğu vardır. Ne kadar korkunç bir gerçek.

Suriye'de Esad halkına kötü davranıyormuş pehhh pehhh pehhh !.. Duyda inanma...

Afganistan'da Taliban, Katar Emiri, Vahhabi Arap pislikleri halkına çok mu iyi davranıyor.

Onu geçtik Türkiye'deki sivil baskı Suriye'den daha mı az. Bu memleket memleket olalı böyle Polis şiddeti gördü mü acaba ?...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.