You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Alevi katliamı bir efsanedir'

'Alevi katliamı bir efsanedir'

Posting Freak
'Alevi katliamı bir efsanedir'
[COLOR="#000000"]Binali Yıldırım, NTV canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı

3. köprü güzergahında yanlışlık yapıldığı iddialarına Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, NTV canlı yayınında yanıt verdi. Yıldırım, "Köprü güzergahında hiçbir yanlışlık yok" dedi.

NTV canlı yayınında köprünün güzergahında hata olduğu ve değişiklik yapılacağı iddialarına yanıt veren Binali Yıldırım, "Köprünün güzergahı ile ilgili hiçbir yanlışık yoktur" diyerek iddialara son verdi. Köprünün adının da kesinlikle değişmeyeceğini söyleyen Yıldırım, İBB adayı olacağı iddialarına da yanıt verdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım 3. köprü iddialarıyla ilgili, "Köprüyle ilgili yanlış bir şey yoktur, yapılan değişiklikler güzergâhın esasına etki etmeyen değişikliklerdir, bunlar da iş başlamadan önce yapılmış değişikliklerdir. Bunun üzerinden siyaset yapmak yaklaşan yerel seçimlere yöneliktir." dedi.

Projenin çevre duyarlılığı içinde yapıldığını söyleyen Yıldırım projeyle ilgili yapılan anketlerde, projenin yüzde 85'in desteklendiğini söyledi. Yıldırım "Destekleyenlerin yüzde 33'ü ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak, yüzde 23'ü istihdam sağlayacak diyor, geri kalanı da trafiği rahatlatacak diyor." şeklinde konuştu.


"Biz 5 milyar köprüye para ödeyeceğiz, bu bize 1.5 yılda geri dönecek. Böyle bir yatırım dünyada yok. Kamyonlar tırlar 2. köprüden geçemeyecek, tarfik rahatlayacak, egzoz gazı hava kirlilği olmayacak. Köprüye karşı çımayı ben bir türlü anlayabilmiş değilim. bu zihniyet 1. köprüye de karşı çıkmıştı, 40 yılda değişen bir şey yok."

KÖPRÜNÜN ADI DEĞİŞECEK Mİ?

Köprünün adı değişmeyecek. Yavuz Sultan Selim Alevi kırımına dair iddialar soyut iddialardır. Bunu İstanbul Üniversitesi Feridun Emecen yıllar süren çalışmalarıyla ortaya çıkarmıştır. 'Alevi katliamı bir efsanedir, gerçeklikle alakası yoktur' diye ortaya koymuştur. Bu iki Türk sultanının kaprisidir, 'sen üstünsün ben üstünüm' savaşıdır.

Artık bunları aşmamız lazım. Aleviler Alevi hassasiyeti, Sünniler Sünni hassasiyeti... Aşalım artık bunları.

ADAY OLACAK MI?

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmayı düşünmüyorum, benim yapacak başka çok işim var.
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..
Administrator
'Alevi katliamı bir efsanedir'
Alevi katliamı efsane olsaydı eğer Alevi canlar dağ başlarında, kuş uçmaz kervan geçmez bölgelerde yaşamaz, ibadetlerini gizli kapaklı yapmazlar, mum söndü iftirasına maruz kalmazlardı...

Babasını ve kardeşlerini öldürten bir katilin Kızılbaşlara acıyacağını mı düşünüyorsun sayın bakan !

Bu ecdad sadece Osmanlı mı ? Bu memleket için canını feda eden , gece gündüz çalışan sanat , bilim adamı, asker var... Bunları geçtim Yunus Emremiz, Atatürk'ümüz, Mevlanamız, Pir Sultan Abdalımız var...

Anadolu'yu Türkleştiren Hacı Bektaş Veli olsa ne olur?

İlla diyorsunuz katil ruhlu, acımasız biri olsun eyvallah ... Nasıl üniversitelerin adını değiştirdiniz birgün bu isimlerde değişecektir merak etmeyin...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.