You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi Haber-Pir Sultan Abdal'ın Ölümü

Alevi Haber-Pir Sultan Abdal'ın Ölümü

Administrator
Alevi Haber-Pir Sultan Abdal'ın Ölümü
Bu makalede Pir Sultan Abdal'ın Ölümü hakkında bilgi verilmiş ancak bilinmelidir ki Pir Sultan Abdal gibi Ehlibeyt Evliyalarının ölümü gibi bir durum söz konusu değildir !.. Neden derseniz Ehlibeyt Evliyaları ölmez don (beden) değişirler. Ölüm bedenedir ancak yüce ruhları ölmez. Pir Sultan Abdal'ın ölümü hakkında söylenenler O yüce varlığı tanımayan mahlukatların sıradan bir kul gibi göstermeleri çabalarından öte birşey değildir.

***
Nerin KÖSE adlı araştırmacının yaptığı bir araştırmayı sunuyoruz.


Bu çalışmada Pir Sultan Abdal'ın Ölümü ve Ölüm nedenleri hakkında bilgi vereceğiz.


Pir Sultan Abdal'ın hayatım konu alan ve onun ölümüyle ilgili bilgilerin de yer aldığı "Pir Sultan Abdal ve Hızır Paşa Hikayesi" böyle bir anlatıdır ve dönenun siyasi ve sosyal durumundan pekçok şeyi aksettirmektedir. O yüzden hikaye üzerinde incelemeye başlamadan önce hikayenin kahramanı olan Pir Sultan'ın yaşadığı dönem ve o döneme gelinceye kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun genel durumu hakkında kısa bir bilgi vermeyi uygun buluyoruz..

Pir Sultan Abdal'ın Ölümü Hakkındaki Pdf Dosyasını indirmek için tıklayınız.
Administrator
Alevi Haber-Pir Sultan Abdal'ın Ölümü
[B]Pir Sultan Abdal - Ölüm İle Ayrılığın Elinden[/B]


Administrator
Alevi Haber-Pir Sultan Abdal'ın Ölümü
Pir Sultan Abdal Ölümü

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=
SHprvqxbue8 [/video]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.