You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum

Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum

Administrator
Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum
Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum

Alevi forum sitesi olarak 2007'nin Aralık ayında kurulan ve resmi olarak 2008 yılı 15 Mart tarihinde yayın hayatına başlayan [BZöhre Ana Forum[/B]; aradan geçen 5,5 yıllık süre zarfında bugün yüzbinlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Ayda Ortalama 70 bin tekil ziyaretçi tarafından ziyaret edilen Alevi Forum Sitemiz her geçen gün büyümekte ve daha kurumsal bir yapı almaktadır. Alevi Forum sitelerinin arka arkaya kapandığı bir dönemde varlığımızın değerini bilmekteyiz.

Zöhre Ana Forum'un kuruluş felsefesinde Yaşayan Tek Ehlibeyt Evliyası Mürşid Zöhre Ana olduğu aşikardır. Her karanlık dönemde Allah'ın gönderdiği bir Ehlibeyt Evliyası vardır ve bu yüzyılda Zöhre Ana bedeninde yaşamaktadır. Bir Alevi türküsünde "ALİ ÇOKTUR ŞAHIMERDAN BULUNMAZ" sözleri bulunur. Biz de diyoruz ki bugün Türkiye'de ve Dünya'da onlarca Alevi derneği, vakfı, cemevi var hepsinin içinde Hz.Ali'nin ve diğer Alevi Pirlerinin resimleri var ancak Hz.Ali'den alıp döken, Umman'a dalan, Hak ile dilleşen gerçek bir Evliya yok.

Zöhre Ana Forum'un en önemli özelliği yukarıda ifade ettiğimiz gibi Yaşayan bir Evliya'nın yani Zöhre Ana'nın forumu olmasıdır. Zöhre Ana; Hak sancağını yani Ehlibeyt, insanlık sancağını çekmiştir. Salt Alevi toplumuna gelmemiştir bu yüzden. Alevisiyle Sünnisiyle ; Hak Muhammet Ali 12 İmam Ehlibeyte gönül veren herkesin yanındadır.

Mürşit Zöhre Ana Tarafından yapılan Sosyal Faaliyetler

Mürşit Zöhre Ana, Hz.Muhammed ve Hz.Ali'nin yaşadığı dönemde yaşanan yolun inanç ve ibadetlerini bugün yaşatıyor ve tüm inanan canları irşat ediyor. 1500 yıldır asimilasyonlar neticesinde eksilerek gelen Alevilik yolunun unutulan unutturulan gerçekleri bugün daha gür bir sesle topluma aktarılıyor.

-Her insanın doğum ve ölüm tarihi belli ve sabit birgün iken Hz.Üseyin gibi Allah yoluna serini vermiş bir Şahın şehit edildiği günün her yıl değişmesi doğru mudur? Soruyoruz; Hz.Üseyin ne zaman şehit edildi?..

-Her insanın cenaze lokması evinde pişirilip gelen insanlara yedirilirken; Hz.Üseyin'in can aşı olan Aşure çorbasının layık olmayan insanların ayaklarına götürülmesi,kapı kapı dağıtılması, siyasetçilerin elinde rant aracı olarak hiç uygun olmayan ortamlarda, sokaklarda haşa şeker dağıtır gibi "güle oynaya" dağıtılması ve değersizleştirilmesi Hz.Üseyin'e yapılan çok büyük bir saygısızlık değil midir?

-Cemevlerinde cenazelerine "Cenaze Namazı" kıldıran sevgili canlar neden Ehlibeyt namazını inkâr ederler?
Öncelikle bilmelisiniz ki bizim namazımız vardır ve Muhammet Ali'nin kıldığı namazdır. Bugün Zöhre Ana'ya inanan insanlar Ehlibeyt namazlarını 3 vakitte toplam 6 rekat olarak icra etmektedirler. Alevi inancı elbetteki zahiri sığlığa değil batıni derinliğe sahiptir, şekile değil öze önem verir. Ancak Zöhre Ana'mızın söylediği gibi "İbadetsiz, insan olmaz", " İnancı diri tutan, ibadettir." sözleri, Alevilik yolunun dinsel bir yol olduğunu, inançları ve ibadetleri olduğunu güzel bir şekilde ifade etmektedir. Bazılarını söylediği gibi Alevilik yolu haşa "Alisiz Muhammetsiz" bir yol değildir. Tüm İnançlara ve "hiçbir şeye inanmayan" inanca saygılıyız ancak kimsenin de bu inançsızlığını, yolsuzluğunu Alevilik yolu,inancıymış gibi tanıtmasına, faaliyetler yürütmesine sessiz kalamayız, kalmamalıyız.

Mürşit Zöhre Ana'ya inanan gençler olarak son sözümüz:

Hak Muhammet Ali,12 İmam, Ehlibeyt tüm insanlığı Yezit ve Küfeli zihniyetinden korusun...

Tüm insanlığının sevgi, saygı, hoşgörü, birlik ve beraberlik ile insanca yaşamasını temenni ederiz.

Ne mutlu Ehlibeyt'i sevene...

Zöhre Ana Forum

zöhre ana - Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum

[Resim: 10.jpg]
Posting Freak
Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum
Zöhre Ana Forum'un bu kadar başarılı olması: "aleviliği anlatmayı kendine ilke edinmiş" tavrından bir an olsun dışarı çıkmaması, Hak Muhammed Ali yolunun kurucusu Hz. Muhammed ve Ali'ye çirkin ithamlarda bulunularak yapılmaması gereken işkenceler yapılarak canlarına kıyılan; Üseyin'i, imam Hasan'ın ehlibeytin gerçek hayatlarını, gayba giriş tarihlerini, nefeslerini anlatabilmesi onları yaşayabilmesi ve onlar gibi Ehlibeyt bedenine ve nefesine sahip olan Mürşit Zöhre Ana'dan gücünü ve bilgisini almasıdırr.

Birçok alevi tanımının içinde hepsi yok olup giderken bir yerlerden koparken bağları Zöhre Ana Forumun sancağının inmemesi ve gün geçtikçe ziyaretçilerinin artması ; Yaşayan Pir Zöhre Ana'nın kerametidir. Zöhre Ana'nın elinde olan ehlibeyt bayrağı ve nefesiyle verdiği mücadele Hak Muhammed Yolunda artık Yolun kimseye uydurulmaması ve 'bir tek yol' olmasıdır. Tek alevilik vardır. Bu da zamanında Ali'nin can fedakarlığı yaptığı yolda şehit düşerek düşmanın karşısında kaybetmediği aksine kazandığı yol olan Allah'tan kelamı gelen Muhammed'in mürşid olduğu aleviliktir. Buda bugün Zöhre Ana'nın anlattığı nefeslerde gerçekle yankılanmaktadır...

zöhre ana - Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..
Member
Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum
Alevi Forum siteleri arasında yıldızı parlayan Zöhre Ana Forum benim sonradan bulduğum ve vazgeçemediğim özgür bir platform... Zöhre Ana'yı yıllar önce duymuştum ancak fırsat bulupta mekanına gidememiştim. Verdiği Alevilik ve Atatürk mücadelesine ben de naçizane bu şekilde destek vermeye çalışıyorum. Özgürlükçü, aydın, inançlara saygılı ve hoşgörülü diye bildiğimiz Alevilerin bazen bu övgüleri hakketmediklerini düşünüyorum çünkü posta oturup, cem yürüten bir Ana'ya hakketmediği davranışları yapıyorlar. Samimi ve objektif değiller neden derseniz velev ki bir insanın beğenmediğiniz, size göre hoş olmayan davranışları var. O davranışları eleştirin ama o kadar öğrenciyi okutan, toplumu inançla, sevgiyle, Atatürk ile yoğuran ve irşat eden Zöhre Ana'nın hakkını da verin !

Alevilik için siz ne yaptınız?
Memleketimiz için siz ne yaptınız?
Kaç öğrenci okuttunuz?
Kaç insanı bataklıktan kurtardınız?
Kaç gencin kaderini birleştirdiniz?
Kaç garibanın üstünü, başını giydirip karnını doyurdunuz?

Vatanı için kılını kıpırdatmak bir yana vatanı satanların Atatürk'ü acımasızca eleştirmesi gibi birileri de Zöhre Ana'ya aynı muameleyi yapıyor ancak Hak görüyor bunları.

Değerli arkadaşlara teşekkür ederim bizlere böyle bir imkan verdikleri için.
Administrator
Alevi Forum Siteleri ve Zöhre Ana Forum
aleviunluler yazdı:Alevi Forum siteleri arasında yıldızı parlayan Zöhre Ana Forum benim sonradan bulduğum ve vazgeçemediğim özgür bir platform... Zöhre Ana'yı yıllar önce duymuştum ancak fırsat bulupta mekanına gidememiştim. Verdiği Alevilik ve Atatürk mücadelesine ben de naçizane bu şekilde destek vermeye çalışıyorum. Özgürlükçü, aydın, inançlara saygılı ve hoşgörülü diye bildiğimiz Alevilerin bazen bu övgüleri hakketmediklerini düşünüyorum çünkü posta oturup, cem yürüten bir Ana'ya hakketmediği davranışları yapıyorlar. Samimi ve objektif değiller neden derseniz velev ki bir insanın beğenmediğiniz, size göre hoş olmayan davranışları var. O davranışları eleştirin ama o kadar öğrenciyi okutan, toplumu inançla, sevgiyle, Atatürk ile yoğuran ve irşat eden Zöhre Ana'nın hakkını da verin !

Alevilik için siz ne yaptınız?
Memleketimiz için siz ne yaptınız?
Kaç öğrenci okuttunuz?
Kaç insanı bataklıktan kurtardınız?
Kaç gencin kaderini birleştirdiniz?
Kaç garibanın üstünü, başını giydirip karnını doyurdunuz?

Vatanı için kılını kıpırdatmak bir yana vatanı satanların Atatürk'ü acımasızca eleştirmesi gibi birileri de Zöhre Ana'ya aynı muameleyi yapıyor ancak Hak görüyor bunları.

Değerli arkadaşlara teşekkür ederim bizlere böyle bir imkan verdikleri için.

Öncelikli olarak değerli fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz forum adına. Bizler burada Mürşit Zöhre Ana'nın fikirlerini özgür bir ortamda yaymak ve savunmak için hizmet vermekteyiz. Burada hizmet eden tüm dostlar farklı şehirlerin farklı kültürlerinden gelip farklı meslek gruplarında çalışırken aynı aşka yani Ehlibeyte ve erlerine gönül vermiş yoldaşlarımızdır.

Söylediklerinize katılmamak içten değil. Alevi toplumu evliya, türbe, ehlibeyt, keramet mucize, umman gibi kavramları bilen bir inanç toplumu. Herbirimizin taşında toprağında memleketinde türbeler vardır ve türbelerde yaşayan ermişlerin kerametlerini dinleyerek büyüdük. Hacı Bektaş-i Veli'nin güvercin donuna girerek Anadolu'ya geldiğine hepimiz en az Hz.Musa'nın Kızıldenizi ikiye bölmesi kadar inanırız. Neden? Çünkü Hakkın yüceliğine iman getirip onun gücünün sonsuz olduğuna ve O'nun adına yeryüzünde toplumu irşat eden Ehlibeyt'inin de çok yüce ve sınırsız gücü olduğuna inanırız. Ve şunu da biliriz ki her karanlık dönemde toplumu Muhammed Ali yolunda aydınlatan evliyalar çok büyük sıkıntılar yaşamış, iftira ve dedikodulara, kötü muamelelere maruz kalmışlardır. Her zaman deriz eğer Evliyalara ve peygamberlere inansalardı Hz.Ali, Hz.Üseyin, Hz.İsa, Hz.Musa o sıkıntıları yaşarlar mıydı?

Bugünün toplumu da Zöhre Ana'ya az çektirmedi. Bir taraftan devletin mezhepçi anlayışı biz buna Emevi zihniyeti deriz diğer taraftan güneşe sırtını dönmüş, beyin konforunu bozmak istemeyen, çıkar ve menfaat düşkünü bir güruh. Sonuç, karanlıklar hiç bir zaman aydınlığı yenemez !.. Yenmiş gibi görünür ama Ehlibeyt bir Hak ışığıdır bu ışığı da kimse söndüremez. Ne mavya ömer ne de bugünün yezit zihniyetli yol satıcıları, yola üren alçaklar... Onlar kendi odunlarını kendileri hazırlayan zavallılar sadece.

Zöhre Ana Forum, Ehlibeyt yolunun savunucusu olmaya devam edecek ve Ehlibeyt'ten yana olduğunu her şekilde gösterecektir. Yolumuz yönümüz kıblemiz Ehlibeyt'tir...

Mürşit Zöhre Ana'nın milyonda birini yapsak bugün bu ülke ve Alevi toplumu bu halde olmaz.

Saygılar

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.