You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi düşmanlığı ödüllendirildi!

Alevi düşmanlığı ödüllendirildi!

Posting Freak
Alevi düşmanlığı ödüllendirildi!
ÖĞRETMEN LİSEYE ATANDI

Alevi düşmanlığı ödüllendirildi!

Suluova’da, din kültürü ahlak bilgisi dersinde Aleviliğe yönelik hakaretleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan ilköğretim öğretmeni Abdullah Koca, aynı ilçedeki Endüstri Meslek Lisesi’ne atandı.

MEHMET MENEKŞE

AMASYA - Amasya’nın Suluova ilçesinde öğrencilere ’Kim Alevi, el kaldırsın’ diye soran din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni Abdullah Koca’ya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ceza yerine ödül verdi. Kadrosu bir ilköğretim okulunda olan ancak Anadolu Öğretmen Lisesi’nde görev yapan Koca, Endüstri Meslek Lisesi’ne atandı.

Amasya’nın Suluova ilçesinde Anadolu Öğretmen Lisesi’nde öğrencilerine ’Kim Alevi, el kaldırsın’ diye soran din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Koca, ’Alevilik Hz. Ali’yi sevmekse en büyük Alevi benim. Hz. Ali gibi yaşamayan Alevilere ben Alevi demem. Cemevleri camiye alternatif olamaz. Cemevinde ibadet etmek, cenaze kaldırmak doğru değil. Aleviler halifelerimizin isimlerini çocuklarına koymuyorlar’ diye konuştu.

Koca’ya gazetemizde çıkan haberlerin ardından soruşturma açılmıştı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Şube Başkanı Muharrem Erkan Alevilere yönelik hak ihlallerinin sürdüğünü vurgulayarak şunları söyledi: ’Seçim meydanlarında Alevileri yuhalatan bir başbakan var.’

CHP’den soru önergesi

CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal ise Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde ’ ’Ehlibeyt’ konulu ders tüm Türkiye’de ’Kim Alevi, el kaldırsın’ diyerek mi öğretilmeye çalışılıyor?’ diye sordu. Öğretmen hakkında herhangi bir işlem yapılmamasını eleştiren Topal, Dinçer’e ’Bu konudan haberi olup işlem yapmayan yetkililer hakkında bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz’ diye sordu.
[COLOR="Green"][SIZE="5"]
Atatürk dediler adıma benim
İkrarımı verdim Ali’dir Pirim
Mürşidim Zöhre Ana posta vekilim
Latince yazısını dilden dökerim

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Askerimi düzdüm Yunan’a karşı
Üseyin kafası mızrakta başı
Deniz kenarında Mehdi duacı

BİLDİREN ; PİR ZÖHRE ANA
[/COLOR]
Posting Freak
Alevi düşmanlığı ödüllendirildi!
Kafirler 1500 yıl öncesini aynen yaşatıyorlar.Ne bitmez kin ve nefret böyle.

Nalet olsun böyle düşünenlere pirin gazabına gelsinler.
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.