You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi derneğinden Kılıçdaroğlu'na dava

Alevi derneğinden Kılıçdaroğlu'na dava

Administrator
Alevi derneğinden Kılıçdaroğlu'na dava
[COLOR="#000000"]Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir, Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği sözler nedeniyle 500 bin liralık tazminat davası açacak.

Alevi sanatçı ve STK temsilcilerinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verilen 'Muharrem Aşı'na katılmasını, 'Hangi yüzle gidersiniz! Orada yedikleri helal değildir, haramdır' sözleriyle eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Alevilerden sert tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen yemeğe katılan isimlerden Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Kılıçdaroğlu'nun hem Alevileri hem de Erdoğan'ı rencide edecek cümleler kullandığını belirterek, 'Biz, ahlakı da haramı da çok iyi bilen bir toplumuz. Kılıçdaroğlu, haramzade arıyorsa önce etrafına baksın, sonra dönsün aynaya baksın. Alevi toplumuna hiçbir siyasi böyle hitap edemez' dedi.

BİZLERİ AĞABEY GİBİ DİNLEDİ
Kılıçdaroğlu'nun son açıklamalarının Alevi toplumunda kırılma noktası oluşturduğunu ve derin üzüntüye neden olduğunu anlatan Özdemir, 'Kılıçdaroğlu sözde bize hakaret etti ama muharrem yasımızda neden bir aşure programı düzenlemedi? Neden Alevi STK'ları toplayıp da dertlerini dinlemedi?' diye sordu.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir reisicumhurun Alevi yurttaşları muhatap alarak, ağabeyleri gibi dert dinlediğini dile getiren Özdemir, 'Erdoğan, bizden biri gibi 3,5 saat muhabbet etti, dertlerimizi dinledi. Bu, birtakım CHP'lileri ve onların başındaki 'Alevi' cümlesini dahi ağzına almayan Kılıçdaroğlu'nu çok rahatsız etti' açıklaması yaptı. Dernek olarak Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık tazminat davası açacaklarını söyleyen Özdemir, 'Kötü söz sahibinindir, onun seviyesine inemeyiz. O sofrada vatandaşların vergileri vardır ve bunun hepsi helaldir' diye konuştu.

ulusalpost.com/alevi-derneginden-kilicdarogluna-dava-32000h.htm
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Alevi derneğinden Kılıçdaroğlu'na dava
İşte akp dedelerinin geldiği son durum. Kendilerini yavaş yavaş gösteriyorlar...

Sırf iki tabak yemek için bir anda rte'nin avukatı olup çıktılar...

[color=#800080Neymiş efendim? ilk defa bir cumhurbaşkanı kendilerini ağabey gibi dinlemiş...[/color]

O ağabey dediğiniz oniki senedir başbakan olarak da dinledi sizi. Alevilik için ne yaptı ki şimdi ne yapmasını bekliyorsunuz...

Tamam saflık güzel bir şey de yalnız saflıkla aptallık arasında ince bir çizgi vardır. Siz malesef o çizgiyi bu yemeğe giderek geçmiş oldunuz...

Adamın niyetini bugüne kadar anlamadıysanız bari şu anda kendi yaptığınıza bakarak anlayın bari. Adamın maksadı Alevileri bölüştürmek ve kendisi gibi düşünen Aleviler oluşturup onları yönetmekti. Onu da senin sayende başardı. Bak onun sevmeyip her fırsatta mahkemeye verdiği Kılıçtaroğlu'nu, yani bir Alevi'yi yine başka bir Alevi aracılığıyla yani senin aracılığınla yine mahkemeye vermiş oldu. Yani iki Alevi'yi birbirine düşürmeyi başardı adam...

Akıllı olun akıllı. Bir kerecik olsun Yolu düşünün. Kendinizi değil...
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)
Member
Alevi derneğinden Kılıçdaroğlu'na dava
Yezidin sofrasına oturmuş yarım AKİLLER gibi oldu bu sözde dedeler haram sofraya oturdular .akpnin oyları düşüyor haliyle bir önceki seçimde açılım vaadiyle kürt vatandaşlarımızı kandırdı sonra birbirlerine düştüler onca insan boşuboşuna öldü. şimdide bir sonraki seçimde alevilerin oylarına ihtiyacı var bize hacı bektaşı veliyi öğretiyorlar mevlanayı ayrı tutuyorlar, esad alevi diye esatla uğraşıyorlar birde alevilere barışçıl mesajlar veriyorlar. cem evi ucube diyen kim? sokak orasında öldürülen alevi gençlerin ailesini yuhalatan kim? yani sözde birlik mesajı içinde ayrışma var. Kendi kafalarındaki aleviliği bize dayatıyorlar. yazıklar olsun bu dede diye geçinenlere yani bunları görmemek için kör olmak lazım.
Dönen dönsün ama dönmeyenler var bu yolda..

Akp dedeleri çok yerinde bir tespittir katılıyorum. Onlar alevi dedeleri değildir akp dedeleridir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.