You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Aksu'dan 'öküzler' sözüne açıklama!

Aksu'dan 'öküzler' sözüne açıklama!

Administrator
Aksu'dan 'öküzler' sözüne açıklama!
Sezen Aksu, örtünmeyle ilgili kullandığı "kendi nefsinizi terbiye edin öküzler" sözüne açıklama getirdi.

Sezen Aksu, İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu sahnesinde "başörtüsüyle" ilgili sözlerine açıklık getirdi. "Bizi örteceğinize kendi nefsinizi terbiye edin öküzler" sözlerinin sahne şovu olduğunu söyleyen Aksu, açıklamasında ilkokul çağındaki bir kız çocuğunun başını örtmesi onu küçük bir kadına dönüştüreceğini iddia etti.

Sezen Aksu, İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu sahnesindeki şovunda özgürlükler üzerine dile getirdiği ’Bizi örteceğinize kendi nefsinizi terbiye edin öküzler’ sözleri için açıklama yaptı.

İşte Sezen Aksu'nun kendi internet sitesinden yaptığı o açıklama;

’Meraklıların bilgisine,

Sınırsız özgürlükten yanayım. Bir yetişkinin kendi iradesiyle verdiği her kararın, inançlarının, fikir ve düşüncelerinin önünde saygıyla eğilirim ve her türlü ayrımcılığın külliyen karşısındayım. Bütün yaşamım bunun örnekleriyle doludur.

Ancak henüz ilkokul çağındaki bir kız çocuğunun başını örterek, onu küçük bir kadına dönüştürmeyi öneren bu cinsiyetçi yaklaşımı sonuna kadar reddediyorum. Mesele budur; sahnede olup biten de hicivdir, şovdur.

Sevgilerimle, Sezen Aksu"


internethaber.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.