You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Senior Member
Akp = Yolsuzluk
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü bir yolsuzluk soruşturması nedeniyle bu sabah Çubuk Belediyesi'ne gelen polis ekipleri, Belediye Başkanı Adem Tuğluca ile beraber başkan yardımcısı, mali işler müdürü, ihale komisyonu üyesi, fen işleri müdürü, imar işlerinde çalışan 1 kişi olmak üzere toplam 7 kişiyi gözaltına aldı. Tuğluca ve bareberindeki belediye görevlileri Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi'ne sorgulanmak üzere getirildi.

Belediye binasında arama yapan polis ekipleri, bazı dosyalara ve bilgisayarlara el koydu. Daha öncede hakkındaki iddialar nedeniyle mülkiye müfettişlerince ifadesi alınan Çubuk Belediye Başkanı Tuğluca 19 Mart 2008'de AKP Merkez Disiplin Kurulu tarafından hakkındaki "görevi kötüye kullandığı" iddiaları nedeniyle partiden ihraç edilmişti. Daha sonra açtığı dava ile 11 Kasım 2008 tarihinde partiye tekrar geri dönen Tuğluca hakkında imar ve ihale konularıyla ilgili iddialar nedeniyle adli soruşturmada açılmıştı.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.