You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

AKP, vekile zamdan vazgeçmiyor

AKP, vekile zamdan vazgeçmiyor

Posting Freak
AKP, vekile zamdan vazgeçmiyor
Cumhuriyet
01.07.2009

Hükümetin emekli milletvekillerinin maaşlarına da zam yapmak istediği ortaya çıktı

AKP, vekile zamdan vazgeçmiyor


TÜREY KÖSE

ANKARA - TBMM Genel Kurulu’nda askere sivil yargı yolunu açan düzenlemenin yapıldığı tatil öncesi son uzun gecede AKP’nin emekli milletvekillerinin maaşlarının arttırılması için de girişimde bulunduğu ortaya çıktı. AKP’nin girişimi, CHP’nin karşı çıkması üzerine sonuçsuz kaldı.

AKP, emekli milletvekillerinin maaşlarına zam yapılması düşüncesinden vazgeçmiyor. Daha önce Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Güvenlik Yasası’nın görüşmeleri sırasında emekli milletvekillerinin maaşlarını arttırmak isteyen AKP, tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalmıştı. AKP, TBMM Genel Kurulu’nun sabah 03.00’e kadar çalıştığı tatil öncesi son gününde zam önergesini tekrar gündeme getirdi.

AKP, Ceza Muhakemesi Yasası’nda askerlerin sivil mahkemelerde yargılanması yönünde değişiklik yaptığı gün “torba yasa” olarak nitelendirilen Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Eklenmesine İlişkin Yasa Tasarısı’nın görüşmeleri sırasında muhalefet partileriyle önerge üzerinde yoğun bir temas trafiği yürüttü.

AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, tasarının 48. maddesine bu yönde bir ek geçici madde eklenmesi için girişimlerde bulundu.

48. madde görüşülürken birleşime 15 dakika ara verilmesine karşın yürütülen temaslar nedeniyle bu süre 50 dakikayı buldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da “Muhalefet de kabul ederse olur” dediği, bunun üzerine Bozdağ’ın CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay ve MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ile görüştüğü öğrenildi. CHP’li Okay’ın destek vermemesi üzerine bu girişimden sonuç alınamadı.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.